Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maduro laat 2000 demonstranten oppakken tijdens protesten

Maduro laat 2000 demonstranten oppakken tijdens protesten

CARACAS (ANP) - Tijdens grote protesten om de omstreden uitslag van de presidentsverkiezingen in Venezuela, zijn 2000 mensen opgepakt. Dat liet president Nicolás Maduro zijn aanhangers zaterdagavond weten.

Maduro, wiens winst in de verkiezingen in twijfel wordt getrokken, zei dat de gearresteerde personen "maximaal" zullen worden bestraft voor "misdaden" die zij zouden hebben begaan tijdens de protesten. "Deze keer zal er geen vergiffenis zijn", aldus Maduro tijdens een bijeenkomst in Caracas, die hij had georganiseerd als reactie op de aangekondigde protesten.

Duizenden Venezolanen gingen zaterdag op verschillende plekken in het Zuid-Amerikaanse land de straat op. Zij geloven niet dat Maduro de verkiezingen daadwerkelijk heeft gewonnen. De nationale kiesraad riep hem uit tot winnaar met 51 procent van de stemmen, maar de oppositie schat op grond van peilingen en exitpolls door bijna 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund.

Maduro verklaarde zaterdag het leger en politiepatrouilles in het land in te zetten "om burgers te beschermen". De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Turk, gaf eerder in de week aan bezorgd te zijn over de onrust in Venezuela na "signalen van buitenproportioneel gebruik van geweld door wetshandhavers, samen met geweld door gewapende individuen die de regering steunen". Volgens de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch zijn er al zeker twintig mensen omgekomen bij protesten tegen de verkiezingsuitslag.

Ook in het buitenland wordt de door de kiesraad gecommuniceerde herverkiezing van Maduro in twijfel getrokken. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay zeggen dat er genoeg bewijs is om te concluderen dat oppositiekandidaat Edmundo Gonzalez Urrutia de verkiezingen heeft gewonnen. Regeringsleiders van een aantal Europese landen, waaronder Nederland, Frankrijk en Duitsland, hebben Venezuela zaterdag gevraagd om "snelle publicatie van de verkiezingsdocumenten" die kunnen bewijzen dat Maduro daadwerkelijk is herkozen.

Meer uit Buitenland

VN: bijna 800 doden bij poging voedselhulp te bereiken in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

9 minuten geleden
Politico: Duitsland wil toch meer Amerikaanse F-35's kopen

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.

1 uur geleden
Rubio ontmoet voor het eerst Chinese ambtgenoot Wang

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft voor het eerst zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi ontmoet. De ministers spraken elkaar op de ASEAN-top in Maleisië.

1 uur geleden
EU overweegt sancties als Israël hulpakkoord Gaza niet uitvoert

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.

5 uur geleden
VN: juni dodelijkste maand voor Oekraïense burgers sinds 2022

GENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).

5 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Khalil wil 20 miljoen dollar na detentie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.

5 uur geleden
Netanyahu: onder voorwaarden praten over permanent bestand

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

14 uur geleden