Maduro laat 2000 demonstranten oppakken tijdens protesten
CARACAS (ANP) - Tijdens grote protesten om de omstreden uitslag van de presidentsverkiezingen in Venezuela, zijn 2000 mensen opgepakt. Dat liet president Nicolás Maduro zijn aanhangers zaterdagavond weten.
Maduro, wiens winst in de verkiezingen in twijfel wordt getrokken, zei dat de gearresteerde personen "maximaal" zullen worden bestraft voor "misdaden" die zij zouden hebben begaan tijdens de protesten. "Deze keer zal er geen vergiffenis zijn", aldus Maduro tijdens een bijeenkomst in Caracas, die hij had georganiseerd als reactie op de aangekondigde protesten.
Duizenden Venezolanen gingen zaterdag op verschillende plekken in het Zuid-Amerikaanse land de straat op. Zij geloven niet dat Maduro de verkiezingen daadwerkelijk heeft gewonnen. De nationale kiesraad riep hem uit tot winnaar met 51 procent van de stemmen, maar de oppositie schat op grond van peilingen en exitpolls door bijna 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund.
Maduro verklaarde zaterdag het leger en politiepatrouilles in het land in te zetten "om burgers te beschermen". De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Turk, gaf eerder in de week aan bezorgd te zijn over de onrust in Venezuela na "signalen van buitenproportioneel gebruik van geweld door wetshandhavers, samen met geweld door gewapende individuen die de regering steunen". Volgens de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch zijn er al zeker twintig mensen omgekomen bij protesten tegen de verkiezingsuitslag.
Ook in het buitenland wordt de door de kiesraad gecommuniceerde herverkiezing van Maduro in twijfel getrokken. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay zeggen dat er genoeg bewijs is om te concluderen dat oppositiekandidaat Edmundo Gonzalez Urrutia de verkiezingen heeft gewonnen. Regeringsleiders van een aantal Europese landen, waaronder Nederland, Frankrijk en Duitsland, hebben Venezuela zaterdag gevraagd om "snelle publicatie van de verkiezingsdocumenten" die kunnen bewijzen dat Maduro daadwerkelijk is herkozen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
5 uur geleden