Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maduro laat 2000 demonstranten oppakken tijdens protesten

Maduro laat 2000 demonstranten oppakken tijdens protesten

CARACAS (ANP) - Tijdens grote protesten om de omstreden uitslag van de presidentsverkiezingen in Venezuela, zijn 2000 mensen opgepakt. Dat liet president Nicolás Maduro zijn aanhangers zaterdagavond weten.

Maduro, wiens winst in de verkiezingen in twijfel wordt getrokken, zei dat de gearresteerde personen "maximaal" zullen worden bestraft voor "misdaden" die zij zouden hebben begaan tijdens de protesten. "Deze keer zal er geen vergiffenis zijn", aldus Maduro tijdens een bijeenkomst in Caracas, die hij had georganiseerd als reactie op de aangekondigde protesten.

Duizenden Venezolanen gingen zaterdag op verschillende plekken in het Zuid-Amerikaanse land de straat op. Zij geloven niet dat Maduro de verkiezingen daadwerkelijk heeft gewonnen. De nationale kiesraad riep hem uit tot winnaar met 51 procent van de stemmen, maar de oppositie schat op grond van peilingen en exitpolls door bijna 70 procent van de kiesgerechtigden te zijn gesteund.

Maduro verklaarde zaterdag het leger en politiepatrouilles in het land in te zetten "om burgers te beschermen". De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Turk, gaf eerder in de week aan bezorgd te zijn over de onrust in Venezuela na "signalen van buitenproportioneel gebruik van geweld door wetshandhavers, samen met geweld door gewapende individuen die de regering steunen". Volgens de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch zijn er al zeker twintig mensen omgekomen bij protesten tegen de verkiezingsuitslag.

Ook in het buitenland wordt de door de kiesraad gecommuniceerde herverkiezing van Maduro in twijfel getrokken. Onder andere de Verenigde Staten, Argentinië, Ecuador en Uruguay zeggen dat er genoeg bewijs is om te concluderen dat oppositiekandidaat Edmundo Gonzalez Urrutia de verkiezingen heeft gewonnen. Regeringsleiders van een aantal Europese landen, waaronder Nederland, Frankrijk en Duitsland, hebben Venezuela zaterdag gevraagd om "snelle publicatie van de verkiezingsdocumenten" die kunnen bewijzen dat Maduro daadwerkelijk is herkozen.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

2 uur geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

4 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

6 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

7 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

7 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

8 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

9 uur geleden