Madueke bezorgt PSV de Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de Johan Cruijff Schaal gewonnen. De club uit Eindhoven was in de hoofdstad te sterk voor Ajax (4-0), dat afgelopen seizoen kampioen werd en de KNVB-beker won.
Noni Madueke was de grote man bij de bezoekers. De Britse aanvaller opende in de tweede minuut de score en trof in de 29e minuut opnieuw doel. Invaller Yorbe Vertessen tekende in de 76e minuut voor de 3-0. Mario Götze maakte het in de slotminuut nog erger voor de thuisploeg.
Ajax speelde ruim een helft met een man minder. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde in zijn laatste duel Nicolás Tagliafico van het veld. De Argentijnse linksback gleed vlak voor rust wild door op een onderbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van PSV.
Kuipers debuteerde in 2005 in de Eredivisie tijdens een wedstrijd tussen Vitesse en FC Twente (2-0). In de jaren daarna groeide hij uit tot arbiter van internationale allure. De geboren Tukker floot één Champions League-finale en twee keer de eindstrijd om de Europa League. Hij was actief op vijf grote eindronden en leidde vorige maand de finale van het EK tussen Engeland en Italië.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.
1 minuut geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft ook de derde competitiewedstrijd onder de teruggekeerde trainer José Mourinho gewonnen. De club vierde voor eigen publiek een ruime zege op Málaga (4-0), dat afgelopen seizoen naar La Liga promoveerde.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar vrij eenvoudig tot een goed einde gebracht. Op het spel van de ploeg uit de hoofdstad was nog voldoende aan te merken. Maar zes dagen voor de topper tegen kampioen PSV liep de formatie van trainer Míchel Sánchez na rust uit naar een ruime zege: 0-4.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar met 4-0 gewonnen. Davy Klaassen, Steven Berghuis, Tolu Arokodare en Marcos Leonardo maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read was zondag kritisch op de manier waarop Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag (2-2) begon. "We waren gewoon niet scherp. Ik kan niet precies zeggen waar dat aan lag", sprak de rechtervleugelverdediger in De Kuip.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ook de tweede wedstrijd in de Premier League gewonnen. De ploeg versloeg voor eigen publiek Brighton & Hove Albion (4-3).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-aanvoerder Luciano Valente vond dat Feyenoord het puntenverlies tegen ADO Den Haag (2-2) aan zichzelf te wijten had. "Twee schoten van ADO op doel en die hingen gelijk, dan wordt het een moeilijke pot. We riepen het over onszelf af", sprak de middenvelder voor de camera van ESPN.
3 uur geleden