Madueke bezorgt PSV de Johan Cruijff Schaal
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de Johan Cruijff Schaal gewonnen. De club uit Eindhoven was in de hoofdstad te sterk voor Ajax (4-0), dat afgelopen seizoen kampioen werd en de KNVB-beker won.
Noni Madueke was de grote man bij de bezoekers. De Britse aanvaller opende in de tweede minuut de score en trof in de 29e minuut opnieuw doel. Invaller Yorbe Vertessen tekende in de 76e minuut voor de 3-0. Mario Götze maakte het in de slotminuut nog erger voor de thuisploeg.
Ajax speelde ruim een helft met een man minder. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde in zijn laatste duel Nicolás Tagliafico van het veld. De Argentijnse linksback gleed vlak voor rust wild door op een onderbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van PSV.
Kuipers debuteerde in 2005 in de Eredivisie tijdens een wedstrijd tussen Vitesse en FC Twente (2-0). In de jaren daarna groeide hij uit tot arbiter van internationale allure. De geboren Tukker floot één Champions League-finale en twee keer de eindstrijd om de Europa League. Hij was actief op vijf grote eindronden en leidde vorige maand de finale van het EK tussen Engeland en Italië.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een zege bij Levante (0-2) de koppositie in Spanje veroverd. Alejandro Grimaldo en Giuliano Simeone scoorden voor de ploeg van trainer Diego Simeone. FC Barcelona heeft 1 punt minder en kan Atlético zaterdagavond weer voorbijgaan bij een overwinning op Alavés.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United is door een nederlaag bij Chelsea nog verder in de problemen geraakt. De nummer 16 van de Premier League speelde op Stamford Bridge een goede eerste helft, maar verloor met 2-0. Oud-Ajacied Lisandro Martínez benadeelde United door na een uur spelen in een paar minuten twee gele kaarten te pakken en een strafschop te veroorzaken.
1 uur geledenWAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
18 uur geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
1 dag geleden