Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madueke bezorgt PSV de Johan Cruijff Schaal

Madueke bezorgt PSV de Johan Cruijff Schaal

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de Johan Cruijff Schaal gewonnen. De club uit Eindhoven was in de hoofdstad te sterk voor Ajax (4-0), dat afgelopen seizoen kampioen werd en de KNVB-beker won.

Noni Madueke was de grote man bij de bezoekers. De Britse aanvaller opende in de tweede minuut de score en trof in de 29e minuut opnieuw doel. Invaller Yorbe Vertessen tekende in de 76e minuut voor de 3-0. Mario Götze maakte het in de slotminuut nog erger voor de thuisploeg.

Ajax speelde ruim een helft met een man minder. Scheidsrechter Björn Kuipers stuurde in zijn laatste duel Nicolás Tagliafico van het veld. De Argentijnse linksback gleed vlak voor rust wild door op een onderbeen van André Ramalho, een van de aanwinsten van PSV.

Kuipers debuteerde in 2005 in de Eredivisie tijdens een wedstrijd tussen Vitesse en FC Twente (2-0). In de jaren daarna groeide hij uit tot arbiter van internationale allure. De geboren Tukker floot één Champions League-finale en twee keer de eindstrijd om de Europa League. Hij was actief op vijf grote eindronden en leidde vorige maand de finale van het EK tussen Engeland en Italië.

Meer uit Voetbal

NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

59 minuten geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

1 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

8 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

11 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

19 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

21 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

21 uur geleden