Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madrid wil finale Champions League overnemen van Istanbul

Madrid wil finale Champions League overnemen van Istanbul

MADRID (ANP) - Madrid wil de finale van de Champions League graag huisvesten als de Europese voetbalbond UEFA besluit om de eindstrijd weg te halen uit Istanbul. Burgemeester José Luis Martinez-Almeida van de Spaanse hoofdstad zei dat de gemeenteraad daar volledig achter staat.

"Er worden al stappen gezet en de gemeenteraad steunt het plan om de finale van de Champions League hier in Madrid te houden", zei de burgemeester op de Spaanse tv. "We hebben de infrastructuur en toereikende veiligheidsvoorwaarden. Het zou ook een mooie boodschap aan de wereld zijn. Ondanks het drama dat we hier hebben meegemaakt, geeft Madrid niet op. Madrid is terug!"

De finale van het belangrijkste Europese bekertoernooi zou eigenlijk al op 30 mei worden gehouden in het Atatürk Olympisch Stadion in de Turkse stad Istanbul. Vanwege de coronacrisis zijn de Champions League en Europa League, die waren aanbeland in de achtste finales, tot nader order uitgesteld. De UEFA vergadert volgende week woensdag over hoe het verder moet met de Europese toernooien. Mogelijk wordt de knock-outfase in een toernooivorm afgemaakt in één land.

Zonder publiek

Istanbul zou het niet zien zitten om een finale zonder publiek te organiseren. Naar verluidt is de UEFA daarom op zoek naar een alternatieve locatie voor dit seizoen en mogen de Turken over een paar jaar alsnog de eindstrijd huisvesten. Lissabon zou ook interesse hebben om de finale over te nemen.

Met meer dan 27.000 doden behoort Spanje tot de landen die het zwaarste zijn getroffen door het coronavirus. Binnen Spanje vielen in Madrid de meeste doden. Vorig jaar werd de finale van de Champions League gespeeld in het stadion van Atlético Madrid.

De eindstrijd van de Europa League is toegekend aan de Poolse stad Gdansk, maar de UEFA denkt eraan het restant van het toernooi in Duitsland af te werken.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

4 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

4 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

5 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

5 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

6 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

16 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

16 uur geleden