Madrid wil finale Champions League overnemen van Istanbul
MADRID (ANP) - Madrid wil de finale van de Champions League graag huisvesten als de Europese voetbalbond UEFA besluit om de eindstrijd weg te halen uit Istanbul. Burgemeester José Luis Martinez-Almeida van de Spaanse hoofdstad zei dat de gemeenteraad daar volledig achter staat.
"Er worden al stappen gezet en de gemeenteraad steunt het plan om de finale van de Champions League hier in Madrid te houden", zei de burgemeester op de Spaanse tv. "We hebben de infrastructuur en toereikende veiligheidsvoorwaarden. Het zou ook een mooie boodschap aan de wereld zijn. Ondanks het drama dat we hier hebben meegemaakt, geeft Madrid niet op. Madrid is terug!"
De finale van het belangrijkste Europese bekertoernooi zou eigenlijk al op 30 mei worden gehouden in het Atatürk Olympisch Stadion in de Turkse stad Istanbul. Vanwege de coronacrisis zijn de Champions League en Europa League, die waren aanbeland in de achtste finales, tot nader order uitgesteld. De UEFA vergadert volgende week woensdag over hoe het verder moet met de Europese toernooien. Mogelijk wordt de knock-outfase in een toernooivorm afgemaakt in één land.
Zonder publiek
Istanbul zou het niet zien zitten om een finale zonder publiek te organiseren. Naar verluidt is de UEFA daarom op zoek naar een alternatieve locatie voor dit seizoen en mogen de Turken over een paar jaar alsnog de eindstrijd huisvesten. Lissabon zou ook interesse hebben om de finale over te nemen.
Met meer dan 27.000 doden behoort Spanje tot de landen die het zwaarste zijn getroffen door het coronavirus. Binnen Spanje vielen in Madrid de meeste doden. Vorig jaar werd de finale van de Champions League gespeeld in het stadion van Atlético Madrid.
De eindstrijd van de Europa League is toegekend aan de Poolse stad Gdansk, maar de UEFA denkt eraan het restant van het toernooi in Duitsland af te werken.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
9 uur geleden