Madrid versoepelt, elders in Spanje roep om meer beperkingen
MADRID (ANP/RTR) - De regio Madrid versoepelt de beperkingen die de bevolking zijn opgelegd uit naam van de coronabestrijding. Vanaf vrijdag mogen zes mensen bij elkaar zijn om bijvoorbeeld op een terras elkaar te ontmoeten. Dat is twee meer dan momenteel. De autoriteiten overwegen ook het uitgaansverbod in te laten gaan om middernacht in plaats van 22.00 uur, zoals nu.
De conservatieve president van de regio, Isabel Díaz Ayuso, wil naar eigen zeggen proberen "ondanks de politieke druk onze bars, restaurants en culturele instellingen open te houden". Ze staat onder druk van linkse partijen om juist strengere beperkingen op te leggen omdat er een derde golf van het gevreesde virus zou zijn. In veel regio's worden daarom juist strengere beperkingen bepleit of opgelegd.
Volgens een studie van de Spaanse vereniging van kleine bedrijven verliest deze sector elke week 1,8 miljard euro aan inkomsten als de regering zou besluiten weer een nationale lockdown af te kondigen, zoals in de periode maart tot juni. De horeca, de bouw en de detailhandel zouden weer het zwaarst worden getroffen. Spanje heeft al bijna vier miljoen werklozen, 22 procent meer dan een jaar geleden. Niet meegerekend zijn de ruim 750.000 mensen die in het kader van de coronasteun een verloftoelage krijgen.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.
20 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.
55 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.
8 uur geleden