Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madonna geeft megaconcert in Rio de Janeiro

Madonna geeft megaconcert in Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA/AFP) - Madonna heeft zaterdagnacht een megaconcert gegeven op het strand van Copacabana in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro. Volgens het stadsbestuur werden er 1,5 miljoen fans verwacht bij het optreden. Hoeveel dat er uiteindelijk precies waren, was niet onmiddellijk duidelijk. Wel tonen foto's van het evenement dat het strand afgeladen vol stond.

Geheel in het zwart gekleed trapte de Amerikaans popster rond 22.30 (lokale tijd) haar grootste optreden ooit af met haar hit Nothing Really Matters. Het megaconcert vormde de afsluiting van haar Celebration Tour, waarmee Madonna haar 40-jarige carrière als muziek, stijl- en cultuuricoon vierde.

Rio de Janeiro stond in de aanloop naar het langverwachte gratis optreden van Madonna de hele zaterdag al bol van de opwinding. "Zijn jullie er klaar voor?" postte de 65-jarige Amerikaanse superster zeven uur voor de show op haar Instagram-account.

Duizenden politieagenten

Het afsluitende optreden van The Celebration Tour volgde op weken van voorbereiding. Het stadsbestuur van Rio de Janeiro zette duizenden politieagenten in rond het concertgebied om de menigte enigszins onder controle te houden, met behulp van een strategie die vergelijkbaar was met die rond de grootschalige nieuwjaarsvieringen in de stad.

Met temperaturen rond de 28 graden Celsius was het vrij warm. Dus sproeiden brandweerlieden water om fans af te koelen die zich al vroeg rond het podium hadden verzameld. Ook werd er de hele dag gratis drinkwater uitgedeeld. De Braziliaanse autoriteiten hadden de voorzorgsmaatregelen opgevoerd nadat vorig jaar een jonge Braziliaanse fan tijdens een concert van Taylor Swift overleed door de hitte en uitputting.

Kritieken

Het feit dat volgens Braziliaanse media bijna elf miljoen euro aan belastinggeld werd uitgegeven aan het evenement zorgde voor kritiek voorafgaand aan het concert. Het stadsbestuur stelde echter te verwachten dit geld ruimschoots terug te verdienen, onder meer uit toerisme-inkomsten door de toestroom van fans naar de stad.

Meer uit Buitenland

Spaanse stroomstoring kwam niet door cyberaanval

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.

31 minuten geleden
Slowaakse premier Fico voelt wel iets voor neutraliteit

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De premier van NAVO- en EU-lidstaat Slowakije heeft zich uitgesproken voor een neutrale positie voor zijn land. "Als je het mij vraagt, zeg ik je dat in deze onzinnige tijden van bewapening, waarin wapenbedrijven in hun handen wrijven, neutraliteit Slowakije enorm ten goede zou komen", zei Robert Fico op een persconferentie.

1 uur geleden
Zware explosies in Teheran, Israël kondigt nieuwe aanvallen aan

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.

1 uur geleden
Rusland rekent op meer Noord-Koreaanse hulp in Koersk

PYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft Rusland ondersteuning toegezegd bij werkzaamheden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne vorig jaar een inval deed. Dat maakte de Russische topfunctionaris Sergej Sjojgoe bekend na een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Noord-Korea zou in totaal 6000 gespecialiseerde militairen sturen, zoals militaire bouwvakkers.

1 uur geleden
Kallas: diplomatie is enige weg naar oplossing voor Iran-Israël

BRUSSEL (ANP) - De Europese ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat een diplomatieke oplossing "de beste manier is om het Iraanse nucleaire programma op de lange termijn aan te pakken". Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas tijdens een persconferentie na een videoconferentie met de ministers. "De-escalatie is dringend noodzakelijk. Iran mag niet over een atoombom beschikken en diplomatie is de oplossing om dit te voorkomen", zei Kallas.

2 uur geleden
Israëlische minister: Khamenei kan eindigen als Saddam Hoessein

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft gewaarschuwd dat de hoogste Iraanse leider Ali Khamenei op een vergelijkbare manier kan eindigen als Saddam Hoessein. Dat berichten Israëlische media als The Jerusalem Post en Times of Israel. De Iraakse dictator eindigde aan de galg nadat hij was afgezet na een Amerikaanse invasie van zijn land.

2 uur geleden
Azerbeidzjan opent grens met Iran voor buitenlandse evacuees

BAKOE (ANP/AFP) - Ruim zeshonderd buitenlanders zijn uit Iran naar Azerbeidzjan gevlucht om te ontkomen aan het opgelaaide geweld tussen Iran en Israël. De landsgrens was sinds 2020 gesloten, maar is voor de evacuees tijdelijk heropend. De groep komt uit zeventien landen, deels in Europa, zegt een Azerbeidzjaanse regeringsbron tegen persbureau AFP.

3 uur geleden