Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madlener wil inzetten op handhaving bij fatbike

Madlener wil inzetten op handhaving bij fatbike

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur, PVV) wil inzetten op handhaving om de problemen met de fatbikes op te lossen. De invoer van illegale fatbikes moet harder worden aangepakt en opgevoerde fatbikes moeten sneller worden opgespoord met rollerbanken, zei de bewindsman in een debat over de verkeersveiligheid. Drie regeringspartijen reageerden ontstemd.

Hij herhaalde niets te zien in een voorstel van de Kamer om een helmplicht in te voeren en een minimumleeftijd van veertien jaar voor alleen fatbikes. Aparte regels voor de fatbike gaan niet werken, aldus Madlener. Een helmplicht voor minderjarigen op elektrische fietsen ziet hij niet zitten, maar hij houdt een slag om de arm. "Ik ben nog niet zo ver, maar ik denk er wel over na."

Regeringspartijen VVD, NSC en PVV toonden zich niet blij met het standpunt van de minister. "Wees creatief, zorg dat er wel iets kan", zei VVD'er Hester Veltman. Haar collega Olger van Dijk (NSC) moest even "afkoelen" na het antwoord van de minister. Hij wil toch dat er een onderzoek komt naar een aparte voertuigencategorie voor zware fatbikes. Madlener herhaalde daar niets in te zien.

4845 boetes in 2024

Minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) zei dat de handhaving van fatbikes met rollertestbanken sterk is toegenomen. In 2023 zijn er 643 boetes uitgedeeld voor opgevoerde voertuigen, vorig jaar was dat gestegen naar 4845 boetes. Volgens de politie was het "merendeel" van de boetes voor een fatbike, aldus Van Weel. Hij wil ook kijken of boa's kunnen worden ingezet bij de handhaving.

De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) probeert volgens Madlener de illegale markt af te snijden. De inspectie heeft volgens hem al "tienduizenden" fatbikes van de markt gehaald. Ook wil hij inzetten op een gedegen Europees keurmerk voor fatbikes.

Meer uit Politiek

Coenradie: relschoppers Scheveningen mogen niet ontkomen

DEN HAAG (ANP) - De jongeren die donderdagavond in Scheveningen rellen veroorzaakten in Scheveningen mogen daarmee niet wegkomen, vindt staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie). Ze reageerde bij televisieprogramma Goedemorgen Nederland als eerste bewindspersoon op de rellen: "Deze gasten moeten weten dat ze niet onaantastbaar zijn, want dit kan niet."

6 minuten geleden
Faber vindt Efteling-uitje van jongeren azc 'on-uit-leg-baar'

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber (PVV) schrijft op X dat ze het "on-uit-leg-baar" vindt dat jongeren van het asielzoekerscentrum (azc) van Sint Annaparochie binnenkort een uitje hebben naar de Efteling. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft het jaarlijkse uitje van het azc bewust dan georganiseerd om onrust tijdens het dorpsfeest te voorkomen, schrijft de Leeuwarder Courant.

12 uur geleden
Beoogd ambassadeur VS wil inzetten op handel en veiligheid

WASHINGTON (ANP) - Trumps beoogde Amerikaanse ambassadeur voor Nederland, Joe Popolo, wil zich vooral inzetten voor handel, veiligheid en samenwerking op technologisch vlak. Dat zei hij tijdens een hoorzitting voor de Amerikaanse Senaat over zijn voordracht als ambassadeur.

13 uur geleden
Timmermans: kabinet hierna moet akkoord sluiten over loonstijging

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans bepleit dat een volgend kabinet een akkoord sluit met werknemers en werkgevers en daarin een flinke salarisverhoging afspreekt. In ruil daarvoor krijgen ondernemers investeringen die de productiviteit moeten verhogen. De leider van GroenLinks-PvdA zal zijn plan donderdagavond toelichten als hij de Spiekmanlezing geeft in de Pelgrimvaderskerk in Rotterdam.

16 uur geleden
Coenradie: 4100 cellen minder in 2029 als er geen extra geld komt

ROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) moet in 2029 4100 cellen sluiten als er geen extra geld voor de gevangenissen komt. Dat zegt ze tijdens een werkbezoek aan een Huis van Bewaring in Rotterdam. De PVV-bewindsvrouw heeft 500 miljoen euro nodig om de problemen in de gevangenissen op te lossen, maar kreeg dat geld tijdens de bijstelling van de begroting niet.

17 uur geleden
OM: voorwaardelijke taakstraf tegen oud-minister Bot om ongeval

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een voorwaardelijke taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden tegen oud-minister Ben Bot (87) om een verkeersongeval in november 2022. De officier van justitie eist ook dat de oud-minister 3000 euro overmaakt aan Slachtofferhulp. Bot reed met zijn auto over een stoep aan de Badhuisweg in Den Haag en reed daarbij een 14-jarig meisje aan. Zij brak haar been en neus.

18 uur geleden
Minister Klever ontving 16.501 euro te veel bij ON!

HILVERSUM (ANP) - Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.

1 dag geleden