Madlener over Schiphol: laat je niet consumeren door overlast
DEN HAAG (ANP) - Omwonenden van Schiphol moeten zich niet helemaal laten consumeren door overlast, zei minister Barry Madlener (Infrastructuur) bij het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. "Over tien jaar is Schiphol nog steeds een grote luchthaven."
Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) confronteerde Madlener met uitspraken die hij deed in het tijdschrift Luchtvaartnieuws. Daarin vroeg de minister zich af of sommige omwonenden van de luchthaven niet beter kunnen verhuizen. "Als het je leven gaat bepalen, moet je je afvragen of het gezond is hier te blijven." De Hoop zei dat hij daar "verbijsterd" door is, en hij wees op de uitspraak van de rechter dat de overheid omwonenden beter moet beschermen tegen geluidshinder.
Madlener blijft bij zijn uitspraken. "Ik zeg dat omdat ik jarenlang makelaar ben geweest. Ik heb meegemaakt dat mensen heel moedig de strijd aangaan met een boze buurman of een fabriek, maar die strijd wordt niet gewonnen." De minister geeft zijn advies "uit medemenselijkheid, en niet om mensen als zeurpiet af te schilderen".
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Jesse Klaver ziet zijn partij GroenLinks-PvdA "fors winnen" ten opzichte van de landelijke verkiezingen in november. Leden van de partij hebben de "rug gerecht", zei hij op een bijeenkomst in Leiden.
5 uur geleden