Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madlener over geld voor infrastructuur: gaat steeds meer knellen

Madlener over geld voor infrastructuur: gaat steeds meer knellen

DEN HAAG (ANP) - "Het gaat steeds meer knellen", vindt minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) over het budget voor infrastructuur. "We hebben veel om trots op te zijn", begon hij het Kamerdebat over de begroting van zijn ministerie, maar hij gaf ook een waarschuwing: "Als we niks doen, lopen we op een gegeven moment vast."

Er moet dus geld bij, maar Madlener erkent dat de Kamerleden die over infrastructuur gaan, dat niet zelf kunnen regelen. "Dat zal bij iedere onderhandeling op geheel Kamerniveau moeten plaatsvinden. Bij de minister van Financiën." In het debat van deze donderdag richt de Kamer zich dus op de keuzes die met schaars geld, personeel, grondstoffen en stikstofruimte gemaakt moeten worden. Madlener: "Het maakt dat we heel goed moeten nadenken welke projecten we doen. Doen we één heel groot project, of meerdere kleine?"

Het vorige kabinet pauzeerde een reeks aanlegprojecten en schoof het geld naar onderhoud. In het regeerprogramma staat het voornemen om deze zeventien projecten "gefaseerd" weer op te pakken. "Die keuze wil ik samen met de Kamer maken", zei Madlener. In latere debatten moet er meer duidelijkheid komen over waar het per project precies aan schort.

Meer uit Politiek

Ollongren: grondrechten bij alle coronamaatregelen gewogen

DEN HAAG (ANP) - Bij alle coronamaatregelen werd vooraf een inschatting gemaakt van wat het voor de grondrechten van mensen betekende, zei voormalig minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren woensdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de oud-vicepremier deed haar ministerie de eerste weging en werd het daarna in het kabinet besproken.

9 minuten geleden
Ruim 750 jongeren met een-op-een jeugdzorg, minister geschrokken

DEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.

14 uur geleden
Ook Nederland ziet Russisch patroon in droneaanval Leipzig

WICKLOW (ANP) - Ook Nederlandse inlichtingendiensten zien "het patroon" waaruit Duitsland opmaakt dat Rusland achter een droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, zegt buitenlandminister Tom Berendsen. Het is volgens hem "glashelder dat deze acties onaanvaardbaar zijn".

16 uur geleden
Kinderopvangtoeslag stijgt volgend jaar minder hard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de kinderopvangtoeslag volgend jaar minder laten stijgen dan het oorspronkelijk van plan was. Ouders krijgen nog altijd een groter deel van hun kosten vergoed dan dit jaar, maar het verschil is wel minder groot. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

16 uur geleden
Rechtbank: asielzoeker mag niet terug naar Italië ondanks EU-pact

DEN BOSCH (ANP) - Nederland mag van de rechtbank Den Haag nog altijd geen asielzoekers terugsturen naar Italië. Ook niet nu het Europese Asiel- en Migratiepact van kracht is. Dat komt naar voren uit een uitspraak die gedaan is in de asielzaak van een Russische man.

17 uur geleden
Erkens gaat onderhandelen met buurlanden over aantallen wolven

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) gaat met buurlanden onderhandelen over de aantallen wolven die elk land herbergt. Als de Europese Commissie de wolven in meerdere landen als één populatie ziet, zijn er minder in Nederland nodig, verwacht hij.

17 uur geleden
Boswijk gefrustreerd over trage EU-hulp aan Oekraïne

WICKLOW (ANP) - Staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) is behoorlijk gefrustreerd over het uitblijven van snelle hulp aan Oekraïne door de EU. Dat zei de bewindsman na afloop van de informele EU-raad Defensie in Ierland. Oekraïne kampt al jaren met een tekort aan luchtverdediging, maar verscheidene EU-landen weigeren nog steeds over de brug te komen met bijvoorbeeld Patriots die ze in voorraad hebben.

18 uur geleden