Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madlener over geld voor infrastructuur: gaat steeds meer knellen

Madlener over geld voor infrastructuur: gaat steeds meer knellen

DEN HAAG (ANP) - "Het gaat steeds meer knellen", vindt minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) over het budget voor infrastructuur. "We hebben veel om trots op te zijn", begon hij het Kamerdebat over de begroting van zijn ministerie, maar hij gaf ook een waarschuwing: "Als we niks doen, lopen we op een gegeven moment vast."

Er moet dus geld bij, maar Madlener erkent dat de Kamerleden die over infrastructuur gaan, dat niet zelf kunnen regelen. "Dat zal bij iedere onderhandeling op geheel Kamerniveau moeten plaatsvinden. Bij de minister van Financiën." In het debat van deze donderdag richt de Kamer zich dus op de keuzes die met schaars geld, personeel, grondstoffen en stikstofruimte gemaakt moeten worden. Madlener: "Het maakt dat we heel goed moeten nadenken welke projecten we doen. Doen we één heel groot project, of meerdere kleine?"

Het vorige kabinet pauzeerde een reeks aanlegprojecten en schoof het geld naar onderhoud. In het regeerprogramma staat het voornemen om deze zeventien projecten "gefaseerd" weer op te pakken. "Die keuze wil ik samen met de Kamer maken", zei Madlener. In latere debatten moet er meer duidelijkheid komen over waar het per project precies aan schort.

Meer uit Politiek

Kamer vindt kabinet te stil over spanningen in Cariben

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.

7 uur geleden
Van Weel wil aanvallen VS op drugsboten niet veroordelen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.

7 uur geleden
Wiersma: publicatie uitstootgegevens moet 'eerlijk en zorgvuldig'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil "eerlijk en zorgvuldig" te werk gaan bij het openbaar maken van uitstootgegevens van boeren. Dat laat zij via een woordvoerder weten na een kritische brief van het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding, dat haar ervan beticht de publicatie van deze data doelbewust te vertragen.

12 uur geleden
Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

12 uur geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

13 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

13 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

13 uur geleden