Madlener: minimumleeftijd en helm voor alleen fatbikes kan niet
DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd en een helmplicht voor alléén fatbikes is "onuitvoerbaar". Dat heeft minister Madlener gemeld in een brief aan de Tweede Kamer. In plaats van nieuwe regels wil hij inzetten op handhaving, toezicht en communicatie. De Tweede Kamer wil een juridisch onderscheid maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen, maar dat noemde Madlener eerder al "niet zinvol".
Vorige maand schreven onderzoekers na gesprekken met brancheorganisaties dat het een "heilloze weg" is om fatbikes in de wet te vatten. Kenmerken als bandbreedte zijn makkelijk te omzeilen, en andere eigenschappen zijn niet uniek voor fatbikes.
Madlener wil zich nog niet wagen aan regels voor alle elektrische fietsen. Hij schrijft weliswaar dat elektrische fietsen de afgelopen jaren vaker bij ongelukken betrokken zijn geraakt, maar hij vindt het te vroeg om te concluderen dat ze daadwerkelijk gevaarlijker zijn.
Campagne
Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat kwam vorig jaar met een campagne die mensen wees op de risico's van opgevoerde fatbikes. Daar gaat Madlener een vervolg aan geven. Hij wil ook in gesprek met de douane om te kijken of illegale modellen kunnen worden geweerd.
De Kamer debatteert later op woensdag over fatbikes. Dan zal moeten blijken of de coalitie vasthoudt aan de wens om een aparte juridische categorie voor fatbikes te maken.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.
1 week geleden