Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Madlener en 'halsstarrige Kamer' bewegen niet op fatbikeregels

Madlener en 'halsstarrige Kamer' bewegen niet op fatbikeregels

DEN HAAG (ANP) - Minister Barry Madlener (Infrastructuur) en de Tweede Kamer staan in een patstelling tegenover elkaar vanwege strengere regels voor de fatbike. De Kamer wil een minimumleeftijd van 14 jaar en een helmplicht voor fatbikes, om zo het aantal ernstige ongelukken onder jongeren te doen afnemen. Volgens Madlener houdt dat juridisch geen stand, en hij stelt voor dat er regels komen voor álle elektrische fietsen. Die "uitgestoken hand" neemt de "halsstarrige" Tweede Kamer, zoals Madlener het na afloop van het debat noemt, niet aan.

De Kamer wil voor de strengere regels juridisch onderscheid maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen op basis van verschillende kenmerken, zoals gewicht of type zadel. Maar Madlener blijft erbij dat die uitzondering niet lang stand zal houden, omdat fabrikanten hun fietsen erop zullen aanpassen. "Dan heb je opeens een fiets met dunne banden en een verstelbaar zadel." Hij raadt de Kamer dan ook af om voor de plannen van VVD, NSC en PVV te stemmen. Dinsdag stuurde hij al een brief met dezelfde boodschap naar de Kamer, waarna de partijen direct zeiden te volharden in hun maatregelen.

In de Kamer is nu zichtbare irritatie over de opstelling van Madlener. De minister zei eerder nog zich te voegen naar de wens van de Kamer. "En nu vraagt de Kamer wat en dan zegt de minister: dat doe ik niet, dat wil ik niet", zegt partijgenoot Hidde Heutink (PVV). "Ik begrijp er helemaal niets meer van", bracht hij uit. Ook Olger van Dijk (NSC) en Hester Veltman (VVD), indieners van de motie, reageren getergd. "Waar een wil is, is een weg", houdt Van Dijk de minister voor. Veltman vindt dat Madlener eerst "gedegen onderzoek" moet doen voordat hij de plannen van de Kamer afwijst. Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) vindt dat de minister er "een potje" van maakt door niet zelf met plannen te komen.

Madlener wil na afloop nog niet zeggen wat hij doet als de Kamer over twee weken tóch voor de plannen stemt. "Dan gaan we goed nadenken, ik heb grote bezwaren om een wet te maken die na een maand al niet meer effectief is." Hij vindt het "jammer" en "een gemiste kans" dat de Kamer hem niet tegemoet komt. "Maar ik heb het ermee te doen."

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

1 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

1 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

3 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

7 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

9 uur geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden