Madlener blijft bij voorzichtiger geluidsdoel voor Schiphol
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn plan om Schiphol volgend jaar een vermindering van de geluidshinder met 15 procent op te leggen. Een oproep van een Kamermeerderheid om in plaats daarvan te sturen op de eerder voorgespiegelde daling van de overlast met 17 procent, legt minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) naast zich neer. Het zou gedoe met de Europese Commissie kunnen geven, schrijft hij aan de Tweede Kamer.
Madlener sprak in december al zijn zorgen uit over de aangenomen motie, die was ingediend door coalitiepartij NSC. Hij noemde de oproep "zeer onverstandig", omdat daardoor dieper het mes zou moeten worden gezet in het aantal vluchten op de luchthaven. Daarvoor zou een nieuwe procedure in Brussel gevolgd moeten worden, met juist mogelijke vertraging als gevolg.
"Het kabinet begrijpt dat de Kamer middels deze motie het belang van de leefomgeving en omwonenden in overweging neemt", schrijft Madlener. Maar dat doet het kabinet zelf ook, bezweert de minister. Hij benadrukt ook dat het uiteindelijke doel om de geluidshinder met 20 procent terug te dringen, "onverkort overeind blijft". Dat gebeurt stapsgewijs, maar wel "zo snel mogelijk", aldus Madlener.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschappen zijn blij dat demissionair minister Femke Wiersma op aandringen van de Tweede Kamer voorlopig afziet van versoepeling van de regels voor het uitrijden van mest. Volgens de Unie van Waterschappen biedt dit "broodnodige ruimte" om de plannen "zorgvuldig te herzien".
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft beroep aangetekend tegen het besluit van de provincie Noord-Holland rond kooksgasfabriek 2. De provincie wees vorige week het bezwaar af van het staalbedrijf tegen een eis van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Dat betekent dat als na 24 december blijkt dat kooksgasfabriek 2 nog steeds niet voldoet aan de technische en wettelijke eisen, de omgevingsdienst kan besluiten over te gaan tot intrekking van de vergunning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.
2 uur geleden