Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macrons partijkantoor doorzocht in onderzoek campagnefinanciering

Macrons partijkantoor doorzocht in onderzoek campagnefinanciering

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers hebben het kantoor van de partij van president Emmanuel Macron doorzocht. Justitie doet onderzoek naar de financiering van Macrons verkiezingscampagnes in 2017 en 2022. De aanklagers hebben in dat kader ook naar bewijs gezocht in het Parijse kantoor van het Amerikaanse adviesbureau McKinsey.

De vraag is of de Franse president onrechtmatig heeft geprofiteerd van de diensten van McKinsey en andersom. Sinds het voorjaar lopen er onderzoeken naar de belastingen van McKinsey in Frankrijk, in verband met mogelijk gerommel rond campagnebankrekeningen en beschuldigingen van vriendjespolitiek. Tijdens Macrons eerste presidentstermijn verdubbelde het bedrag dat de regering aan consultancybedrijven uitgeeft.

Justitie onderzoekt of McKinsey is bevoordeeld bij het toekennen van adviesklussen, en of alle opdrachten wel correct zijn opgegeven. In Frankrijk geldt een plafond voor de kosten van verkiezingscampagnes, om ook buitenstaanders een kans te gunnen. Macron en het adviesbureau zeggen niets fout gedaan te hebben en volledig mee te werken aan het onderzoek.

Meerdere Franse politici zijn in de loop der jaren veroordeeld voor te hoge uitgaven of pogingen om campagne-uitgaven te verhullen. Onder hen is de inmiddels overleden ex-president Jacques Chirac. De eveneens rechtse oud-president Nicolas Sarkozy kreeg vorig jaar een gevangenisstraf van een jaar opgelegd voor illegale financiering van zijn herverkiezingspoging in 2012.

Meer uit Buitenland

Qatar: niets vreemds aan schenken vliegtuig aan regering-Trump

DOHA (ANP/RTR) - Qatar ontkent dat het invloed probeert te verwerven door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump een luxe passagiersvliegtuig als geschenk aan te bieden. Premier Mohammed bin Abdulrahman Al Thani noemde het op een economisch forum in Doha een "normaal" gebaar tussen bondgenoten. "Ik hoop dat de Verenigde Staten Qatar zien als een betrouwbare diplomatieke partner die niet probeert invloed te kopen."

4 minuten geleden
Rutte noemt betrekken Europa bij Oekraïne-overleg cruciaal

BRUSSEL (ANP) - Het is "cruciaal" dat de Verenigde Staten Europese bondgenoten betrekken bij de besprekingen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Het is "goed en positief" dat de Amerikaanse president Donald Trump na zijn telefoongesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin meteen ook Europese leiders belde, zei Rutte daags na Trumps telefoontjes.

15 minuten geleden
Door Rusland onderschepte tanker hervat reis naar Rotterdam

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland heeft een olietanker vrijgegeven die afgelopen weekend aan de ketting was gelegd na vertrek uit Estland. Omroep ERR uit die Baltische staat bericht dat het schip de reis naar Rotterdam heeft hervat. Dat blijkt ook uit openbare trackinggegevens.

18 minuten geleden
Lidstaten keuren pandemieverdrag goed bij WHO

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft na jarenlange onderhandelingen een pandemieverdrag aangenomen. Die internationale overeenkomst moet regelen dat landen en internationale organisaties na de coronapandemie beter samenwerken om vergelijkbare crises te voorkomen en te bestrijden.

47 minuten geleden
Telefoonstoring leidt in Spanje tot problemen met 112

MADRID (ANP) - Een storing in het Spaanse telefoonnetwerk leidt in grote delen van het land tot problemen met het noodnummer 112. Het nummer is in delen van het land niet, of niet goed bereikbaar, melden de diensten op sociale media. Volgens Spaanse media ontstonden de problemen na een update in het netwerk van telefoonprovider Telefónica.

1 uur geleden
Parlement Hongarije keurt vertrek uit ICC goed

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft een voorstel goedgekeurd om uit het Internationaal Strafhof (ICC) te stappen. "Hongarije wijst het gebruik van internationale organisaties, met name rechtbanken, als instrumenten voor politieke beïnvloeding krachtig af", staat in de tekst.

1 uur geleden
Arrestaties om mogelijke verkiezingsfraude in Vlaanderen

NINOVE (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben zeven arrestaties verricht om mogelijke verkiezingsfraude in de gemeente Ninove. Daar loopt een onderzoek naar het ronselen van stemmen en gesjoemel met doktersverklaringen, bericht omroep VRT.

2 uur geleden