Macron ziet Duitse en Franse ideeën samenkomen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zei tijdens een gezamenlijke persconferentie met de nieuwe Duitse bondskanselier Olaf Scholz dat hij de Franse en Duitse ideeën ziet samenkomen. Vooral over Europa hebben de landen dezelfde gedachten, volgens Macron.
De Franse president sprak Scholz tijdens diens eerste buitenlandse bezoek als bondskanselier aan met het informele 'tu', Frans voor jij, en met zijn voornaam Olaf.
"We hebben allebei het verlangen om met onze landen samen te werken en we hebben een sterk en vastberaden geloof in Europa, ik weet dat we dat de komende maanden en jaren nog nodig zullen hebben", aldus Macron. Ook Scholz sprak tijdens het persmoment zijn wens uit voor een sterk Europa.
Samenwerking
Het is volgens de bondskanselier belangrijk dat "in dezelfde richting" wordt gehandeld en er samenwerking plaatsvindt. "En daarom was dit niet alleen een vriendelijk bezoek, maar een bezoek dat meteen heel concreet alle problemen aan de orde stelde die in de nabije toekomst op het spel zullen staan", aldus Scholz.
Scholz zei onder meer dat beide landen de noodzaak zien om iets te doen aan klimaatverandering. De bondskanselier ging ook nog in op de aanstaande Olympische Winterspelen in Beijing en over de situatie in het oosten van Oekraïne. Scholz zei dat hij met andere landen in gesprek wil over de Spelen, die door meerdere landen worden geboycot vanwege de mensenrechtenschendingen door China in de provincie Xinjiang. Over Oekraïne zei de Duitser dat het goed is dat er een gesprek tussen de VS en Rusland is geweest.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
7 uur geleden