Macron ziet Duitse en Franse ideeën samenkomen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zei tijdens een gezamenlijke persconferentie met de nieuwe Duitse bondskanselier Olaf Scholz dat hij de Franse en Duitse ideeën ziet samenkomen. Vooral over Europa hebben de landen dezelfde gedachten, volgens Macron.
De Franse president sprak Scholz tijdens diens eerste buitenlandse bezoek als bondskanselier aan met het informele 'tu', Frans voor jij, en met zijn voornaam Olaf.
"We hebben allebei het verlangen om met onze landen samen te werken en we hebben een sterk en vastberaden geloof in Europa, ik weet dat we dat de komende maanden en jaren nog nodig zullen hebben", aldus Macron. Ook Scholz sprak tijdens het persmoment zijn wens uit voor een sterk Europa.
Samenwerking
Het is volgens de bondskanselier belangrijk dat "in dezelfde richting" wordt gehandeld en er samenwerking plaatsvindt. "En daarom was dit niet alleen een vriendelijk bezoek, maar een bezoek dat meteen heel concreet alle problemen aan de orde stelde die in de nabije toekomst op het spel zullen staan", aldus Scholz.
Scholz zei onder meer dat beide landen de noodzaak zien om iets te doen aan klimaatverandering. De bondskanselier ging ook nog in op de aanstaande Olympische Winterspelen in Beijing en over de situatie in het oosten van Oekraïne. Scholz zei dat hij met andere landen in gesprek wil over de Spelen, die door meerdere landen worden geboycot vanwege de mensenrechtenschendingen door China in de provincie Xinjiang. Over Oekraïne zei de Duitser dat het goed is dat er een gesprek tussen de VS en Rusland is geweest.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
16 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden