Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron ziet Duitse en Franse ideeën samenkomen

Macron ziet Duitse en Franse ideeën samenkomen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zei tijdens een gezamenlijke persconferentie met de nieuwe Duitse bondskanselier Olaf Scholz dat hij de Franse en Duitse ideeën ziet samenkomen. Vooral over Europa hebben de landen dezelfde gedachten, volgens Macron.

De Franse president sprak Scholz tijdens diens eerste buitenlandse bezoek als bondskanselier aan met het informele 'tu', Frans voor jij, en met zijn voornaam Olaf.

"We hebben allebei het verlangen om met onze landen samen te werken en we hebben een sterk en vastberaden geloof in Europa, ik weet dat we dat de komende maanden en jaren nog nodig zullen hebben", aldus Macron. Ook Scholz sprak tijdens het persmoment zijn wens uit voor een sterk Europa.

Samenwerking

Het is volgens de bondskanselier belangrijk dat "in dezelfde richting" wordt gehandeld en er samenwerking plaatsvindt. "En daarom was dit niet alleen een vriendelijk bezoek, maar een bezoek dat meteen heel concreet alle problemen aan de orde stelde die in de nabije toekomst op het spel zullen staan", aldus Scholz.

Scholz zei onder meer dat beide landen de noodzaak zien om iets te doen aan klimaatverandering. De bondskanselier ging ook nog in op de aanstaande Olympische Winterspelen in Beijing en over de situatie in het oosten van Oekraïne. Scholz zei dat hij met andere landen in gesprek wil over de Spelen, die door meerdere landen worden geboycot vanwege de mensenrechtenschendingen door China in de provincie Xinjiang. Over Oekraïne zei de Duitser dat het goed is dat er een gesprek tussen de VS en Rusland is geweest.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

2 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

3 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

3 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

4 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

4 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

5 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

5 uur geleden