Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron zegt vrijdagochtend met een nieuwe premier te komen

Macron zegt vrijdagochtend met een nieuwe premier te komen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron komt vrijdagochtend met de naam van een nieuwe premier. Dat heeft het Elysée, het presidentieel paleis, bekendgemaakt. Dat is later dan de president eerder had beloofd. Hij moet met een nieuwe premier komen, omdat het parlement Michel Barnier naar huis had gestuurd.

Macron was donderdag in Polen voor een bezoek, maar heeft die reis vroegtijdig afgekapt. De verwachting was dat hij mogelijk deze donderdagavond al met een kandidaat zou komen, vooral omdat hij dinsdagmiddag had gezegd dat het nog hooguit 48 uur zou duren. Het Elysée zegt nu dat het de naam vrijdagochtend bekendmaakt in een persbericht.

Vorige week viel het Franse kabinet door een motie van wantrouwen van het Franse parlement. Dat was al 62 jaar niet voorgekomen. Het parlement was boos op Barnier omdat hij het parlement probeerde te passeren bij het doorvoeren van een begroting. Die mogelijkheid bestaat in de Franse grondwet. Het enige wat het parlement nog kan doen om dat te voorkomen, is de premier en zijn kabinet naar huis sturen.

Meer uit Buitenland

Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

20 minuten geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

27 minuten geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

1 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

2 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Meer dan 20.000 Israëliërs teruggekeerd naar huis sinds oorlog

TEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.

2 uur geleden