Macron zegt vrijdagochtend met een nieuwe premier te komen
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron komt vrijdagochtend met de naam van een nieuwe premier. Dat heeft het Elysée, het presidentieel paleis, bekendgemaakt. Dat is later dan de president eerder had beloofd. Hij moet met een nieuwe premier komen, omdat het parlement Michel Barnier naar huis had gestuurd.
Macron was donderdag in Polen voor een bezoek, maar heeft die reis vroegtijdig afgekapt. De verwachting was dat hij mogelijk deze donderdagavond al met een kandidaat zou komen, vooral omdat hij dinsdagmiddag had gezegd dat het nog hooguit 48 uur zou duren. Het Elysée zegt nu dat het de naam vrijdagochtend bekendmaakt in een persbericht.
Vorige week viel het Franse kabinet door een motie van wantrouwen van het Franse parlement. Dat was al 62 jaar niet voorgekomen. Het parlement was boos op Barnier omdat hij het parlement probeerde te passeren bij het doorvoeren van een begroting. Die mogelijkheid bestaat in de Franse grondwet. Het enige wat het parlement nog kan doen om dat te voorkomen, is de premier en zijn kabinet naar huis sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
8 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
1 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
4 uur geleden