Macron wil sociale media verbieden voor kinderen onder de 15
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag gezegd dat Frankrijk sociale media gaat verbieden voor kinderen onder de 15 jaar, als dit niet snel op Europees niveau wordt geregeld. Hij reageert daarmee op een steekpartij bij een middelbare school in de plaats Nogent, waar een onderwijsassistente werd doodgestoken door een 14-jarige leerling.
"We moeten sociale media verbieden voor kinderen onder de 15", zei Macron op televisiezender France 2. "Ik geef ons een paar maanden om op Europees vlak te regelen. Anders beginnen we ermee in Frankrijk. We kunnen niet wachten." Premier François Bayrou beloofde de verkoop van messen aan minderjarigen onmiddellijk te verbieden.
In Frankrijk zijn de afgelopen jaren vaker steekincidenten geweest op scholen. De politie is in maart begonnen schooltassen te controleren op messen en andere wapens. Eind april meldde het ministerie van Onderwijs dat bij 985 willekeurige controles op scholen 94 messen in beslag waren genomen.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
34 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
47 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
1 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
9 uur geleden