
Macron wil hervorming Schengenzone en strengere grenscontroles
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil het vrije reizen in de Schengenzone aanpassen en hij gaat de controles aan de Franse grenzen flink aanscherpen. Dat zei hij donderdag bij de Spaanse grens. Macron wil zo illegale immigratie en terrorisme tegengaan.
"Netwerken rond illegale migratie worden vaak gelinkt aan islamitisch terrorisme", aldus Macron. "De strengere grenscontroles moeten de illegale immigratie tegengaan. Terrorisme kan uit iedere hoek komen."
De Franse president zei dat hij mogelijk strengere maatregelen in de Schengenzone met de andere landen binnen de Europese Unie wil bespreken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag te hopen dat Israël en Iran tot een staakt-het-vuren kunnen komen, maar voegde daaraan toe dat landen het soms eerst "moeten uitvechten".
1 uur geledenPALMA (ANP/DPA) - In meerdere Spaanse steden zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen massatoerisme. In Palma op Mallorca, Barcelona, San Sebastián en Granada riepen demonstranten op tot strengere regels voor de toeristenindustrie, melden Spaanse media.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP) - Het Israëlische leger heeft in de nacht van zondag op maandag gemeld dat het raketinstallaties in centraal Iran aanvalt. Het is de vierde dag van het Israëlische offensief tegen het land.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Generaal Mohammed Kazemi, het hoofd van de inlichtingendienst van de Iraanse Revolutionaire Garde, een elite-eenheid van het leger, is gedood bij een Israëlische aanval. Twee andere generaals van de Garde kwamen eveneens om het leven. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft een videoconferentie van ministers van Buitenlandse Zaken belegd voor dinsdag, naar aanleiding van de geëscaleerde vijandelijkheden tussen Israël en Iran. In de bijeenkomst komt de "coördinatie van diplomatieke inspanningen ten aanzien van Israël en Iran" aan de orde, aldus een medewerker van Kallas in Brussel. Ook worden mogelijke vervolgstappen besproken.
6 uur geleden