Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron wil goedkoop Frans ov-abonnement naar Duits voorbeeld

Macron wil goedkoop Frans ov-abonnement naar Duits voorbeeld

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat er in zijn land een goedkoop abonnement komt om met het openbaar vervoer te reizen. Macron zei tegen een nieuwskanaal op YouTube dat hij een voorstander zou zijn voor eenzelfde soort regeling als in Duitsland, waar reizigers voor 49 euro per maand gebruik kunnen maken van alle regionale treinen en bussen.

De Franse president heeft zijn transportminister gevraagd om het systeem op te zetten in alle regio's die eraan mee willen werken. Het is de bedoeling dat er op termijn een landelijk abonnement komt, net als het Deutschlandticket in Duitsland.

Het miljardenproject moet de uitstoot van CO2 terugdringen, doordat meer mensen de auto laten staan en kiezen voor het duurzamere openbaar vervoer. In Duitsland kwamen er sinds de lancering in elk geval 11 miljoen abonnees bij.

Meer uit Buitenland

Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

7 minuten geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

23 minuten geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

44 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

48 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

56 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

1 uur geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

2 uur geleden