Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron wil Frankrijk 'groen' industrialiseren met hightech

Macron wil Frankrijk 'groen' industrialiseren met hightech

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron wil 30 miljard euro pompen in projecten om Frankrijk met de modernste technologie te "re-industraliseren". Zo moet Frankrijk opnieuw een grote natie van innovatie worden en zich richten op de technologie van de toekomst. Het land zou volgens de president de voornaamste "hightechnatie van Europa moeten worden en kunnen concurreren met China en de VS".

Macron sprak in zijn Elyséepaleis circa tweehonderd ondernemers en studenten toe. In april zijn er presidentsverkiezingen in Frankrijk. Niet lang daarna volgen parlementsverkiezingen.

Met het extra geld worden over vijf jaar "de kampioenen van de toekomst" gefinancierd. Macron denkt hardop onder meer aan efficiënter gebruik van kernenergie en de overstap naar duurzame energie. Frankrijk zou bijvoorbeeld ook een nieuw vliegtuig kunnen ontwikkelen dat nauwelijks uitstoot veroorzaakt. Zijn land kan volgens Macron mede dankzij kernenergie al in 2030 een leiderspositie hebben in het gebruik van groene energie.

De Franse economie is zwaar getroffen door coronamaatregelen en Macron wil het gebrek aan groei compenseren met nieuwe investeringen. Het land kan volgens hem dan meteen samen met Europa een weg zoeken naar meer onafhankelijkheid van de eigen industrie. Die is nu voor veel essentiële onderdelen aangewezen op onder meer de economische reus China.

Meer uit Buitenland

Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

28 minuten geleden
Macron belooft wederopbouw van door brand getroffen gebieden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft wederopbouw en herstel van de gebieden waar momenteel grote natuurbranden woeden. In een post op X zegt hij: "Overal waar de vlammen toeslaan, zijn duizenden hectares verwoest, zijn woningen vernield, zijn activiteiten onderbroken, zijn levens ontwricht. Wij zullen herbouwen, wij zullen herstellen en wij zullen aanwezig zijn zolang als nodig is."

30 minuten geleden
Dode door natuurbrand bij Valencia

MANISES (ANP/AFP/RTR/DPA) - Door een brand in een ravijn in de buurt van de Spaanse stad Valencia is een man om het leven gekomen. Het slachtoffer is aangetroffen in een auto, melden de autoriteiten.

33 minuten geleden
Honderdduizenden mensen in Berlijn de straat op voor Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - Honderdduizenden mensen hebben in Berlijn meegedaan aan de jaarlijkse Pride-parade, die lokaal bekendstaat als Christopher Street Day. De politie meldt dat er geen grote incidenten waren.

2 uur geleden
Brand ten zuidwesten van Bordeaux deels tot staan gebracht

PARENTIS-EN-BORN (ANP) - De brandweer in de streek bij de badplaats Biscarrosse in Zuidwest-Frankrijk meldt succes in de bestrijding van een hevige bosbrand ruim 50 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux. De brand is tot staan gebracht "dankzij een uitzonderlijke mobilisatie en het inzetten van vele middelen". De bosbrand is bij twee wegen in de streek gestopt volgens de burgemeester van het dorp Parentis-en-Born.

2 uur geleden
Frankrijk zet meer militairen in vanwege branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse krijgsmacht gaat nog eens 500 militairen extra inzetten om "mensen en eigendommen te beschermen" tijdens de natuurbranden die het land teisteren. Dat betekent dat in totaal 1500 militairen zijn gemobiliseerd om hulp te bieden.

2 uur geleden
President Kazachstan dringt bij Poetin aan op stoppen gevechten

OMSK (ANP/AFP) - De president van Kazachstan heeft er in een gesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin op aangedrongen de vijandelijkheden in Oekraïne te stoppen. De gevechten moeten ophouden volgens de leider van Kazachstan, Kassym-Jomart Tokajev, want het is een schande dat jonge mensen aan het front sterven.

3 uur geleden