Macron wil dat Israël stopt met doden vrouwen en baby's
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat Israël stopt met het doden van vrouwen en baby's in de Gazastrook. In een interview met de BBC zei hij vrijdagavond dat de bombardementen "niet te rechtvaardigen zijn". Op de vraag of andere wereldleiders zich aansluiten bij zijn oproep, zei Macron dat hij dat "wel hoopt". Israël weigert de gevechten in de enclave vooralsnog te pauzeren.
Macron benadrukt dat Israël het recht heeft zich tegen Hamas te beschermen, maar zegt dat "de bombardementen moeten stoppen". Frankrijk is een van de landen die Hamas bestempelt als een terreurorganisatie. Macron zegt dat zijn land "de terroristische acties van Hamas duidelijk veroordeelt", maar "voor het bombarderen van burgers is geen enkele legitieme reden".
Donderdag werd in Frankrijk een conferentie gehouden over humanitaire hulp voor de Palestijnse Gazastrook. Ook daar zei Macron dat een humanitaire pauze "snel nodig is".
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
9 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
13 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
15 uur geleden