Macron wil dat Israël stopt met doden vrouwen en baby's
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat Israël stopt met het doden van vrouwen en baby's in de Gazastrook. In een interview met de BBC zei hij vrijdagavond dat de bombardementen "niet te rechtvaardigen zijn". Op de vraag of andere wereldleiders zich aansluiten bij zijn oproep, zei Macron dat hij dat "wel hoopt". Israël weigert de gevechten in de enclave vooralsnog te pauzeren.
Macron benadrukt dat Israël het recht heeft zich tegen Hamas te beschermen, maar zegt dat "de bombardementen moeten stoppen". Frankrijk is een van de landen die Hamas bestempelt als een terreurorganisatie. Macron zegt dat zijn land "de terroristische acties van Hamas duidelijk veroordeelt", maar "voor het bombarderen van burgers is geen enkele legitieme reden".
Donderdag werd in Frankrijk een conferentie gehouden over humanitaire hulp voor de Palestijnse Gazastrook. Ook daar zei Macron dat een humanitaire pauze "snel nodig is".
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - Bij gevechten in Jemen tussen Houthi's en regeringstroepen zijn sinds donderdag 81 doden gevallen, volgens militaire en medische bronnen uit het land. De gevechten ontstonden nadat Houthi's aanvallen uitvoerden op verschillende kustgebieden om controle te krijgen over de zeestraat Bab al-Mandeb, een van de drukste scheepvaartroutes ter wereld.
37 minuten geledenGANDERKESEE (ANP) - De Duitse politie speurt naar een man die in een brief de verantwoordelijkheid voor aanslagen op de elektriciteitsvoorziening heeft opgeëist. Bij meerdere verdeelstations is de politie vrijdag ingezet om nieuwe aanvallen voor te zijn of te pareren, melden Duitse media.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.
2 uur geleden