Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron wil dat Israël stopt met doden vrouwen en baby's

Macron wil dat Israël stopt met doden vrouwen en baby's

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat Israël stopt met het doden van vrouwen en baby's in de Gazastrook. In een interview met de BBC zei hij vrijdagavond dat de bombardementen "niet te rechtvaardigen zijn". Op de vraag of andere wereldleiders zich aansluiten bij zijn oproep, zei Macron dat hij dat "wel hoopt". Israël weigert de gevechten in de enclave vooralsnog te pauzeren.

Macron benadrukt dat Israël het recht heeft zich tegen Hamas te beschermen, maar zegt dat "de bombardementen moeten stoppen". Frankrijk is een van de landen die Hamas bestempelt als een terreurorganisatie. Macron zegt dat zijn land "de terroristische acties van Hamas duidelijk veroordeelt", maar "voor het bombarderen van burgers is geen enkele legitieme reden".

Donderdag werd in Frankrijk een conferentie gehouden over humanitaire hulp voor de Palestijnse Gazastrook. Ook daar zei Macron dat een humanitaire pauze "snel nodig is".

Meer uit Buitenland

Syrische leider noemt in VN-toespraak Golanhoogten Syrisch

NEW YORK (ANP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.

11 minuten geleden
Tigray-rebellen voeren aanvallen uit in noorden Ethiopië

ADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.

1 uur geleden
Axios: Trumps Vredesraad presenteert miljardenplan voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - Trumps Vredesraad presenteert woensdag tijdens een bijeenkomst van de lidstaten een plan voor de wederopbouw van Gaza. Voor de plannen is 2,45 miljard dollar (2,15 miljard euro) nodig, meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios, die het plan heeft ingezien.

2 uur geleden
ICC veroordeelt ex-rebellenleider Centraal-Afrikaanse Republiek

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een voormalige rebellenleider van de Centraal-Afrikaanse Republiek veroordeeld voor marteling en onrechtmatige gevangenneming. Mahamat Saïd Abdel Kani, kortweg Saïd, werd schuldig bevonden op vier van de zeven behandelde gevallen. Een straf wordt later bekendgemaakt.

3 uur geleden
Rutte: Midden-Oosten moet niet zorg van VS, maar van Europa zijn

DES MOINES (ANP) - Het zou niet aan de Verenigde Staten maar aan Europa moeten zijn om het Midden-Oosten veilig te houden, vindt NAVO-topman Mark Rutte. Zodra Europa zich heeft herbewapend, zullen "Europeanen zich over hun eigen achtertuin ontfermen", zei Rutte na een lezing in het Amerikaanse Des Moines.

3 uur geleden
Brussel wil opnieuw bevroren geld vrijgeven aan Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil 4,2 miljard euro aan Hongarije vrijgeven uit het EU-cohesiefonds, dat is bedoeld om regionaal achterstandsbeleid weg te werken. Dat geld had de Commissie in 2022 als straf aan Hongarije bevroren. Volgens voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft Hongarije forse voortgang geboekt om de "rechtsstaat te beschermen en de financiële belangen van de Unie te beschermen".

4 uur geleden
Trump en Venezolaanse Rodríguez ontmoeten elkaar voor het eerst

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.

6 uur geleden