Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron wijst Musk op noodzaak regels bij Twitter

Macron wijst Musk op noodzaak regels bij Twitter

WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft met de nieuwe eigenaar van Twitter, Elon Musk, een "helder en eerlijk" gesprek gehad over de regels rond content op het socialemediaplatform. Beiden ontmoetten elkaar in de VS, waar Macron op staatsbezoek is. Een dag eerder had Macron zijn zorgen om de kwestie geuit.

"Transparant gebruikersbeleid, versterking van contentmoderatie en bescherming van de vrijheid van meningsuiting: Twitter moet zich inspannen om te voldoen aan de Europese regelgeving", zei Macron in een tweet na zijn ontmoeting met Musk op vrijdagmiddag.

Donderdag zei Macron in een interview met de televisieshow Good Morning America dat de vrijheid van meningsuiting niet los gezien kan worden van "verantwoordelijkheden en grenzen".

Sinds de overname van Twitter door Musk hebben onderzoekers een toename van haatzaaiende uitlatingen op het socialemediaplatform vastgesteld. Musk heeft accounts teruggebracht die onder het vorige leiderschap van het bedrijf waren geschorst, onder wie oud-president Donald Trump, die van zijn account nog geen gebruik heeft gemaakt.

Meer uit Buitenland

Spanje annuleert wapendeal van 700 miljoen met Israël

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.

25 minuten geleden
Spoeddebat in Brits parlement over ontslagen VS-ambassadeur

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement houdt dinsdag een spoeddebat over de aanstelling van de inmiddels ontslagen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten Peter Mandelson. Die moest afgelopen donderdag het veld ruimen nadat bekend was geworden dat hij warme banden onderhield met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

29 minuten geleden
Auto van Poolse PiS-Europarlementariër beschoten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - In Brussel is de auto van de Poolse Europarlementariër Waldemar Buda beschoten, meldt hij zelf op X. De politicus van de conservatieve Poolse PiS-partij zat op dat moment niet in de auto, maar volgens hem ging het wel om een actie die bewust op hem was gericht. Zijn auto werd negen keer beschoten, de auto's daaromheen niet één keer.

1 uur geleden
Grootste inbeslagname van containers in EU ooit in Griekse haven

PIRAEUS (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) heeft in de haven van het Griekse Piraeus 2400 containers in beslag genomen in een onderzoek naar fraude met de import van Chinese producten. Het gaat om de grootste confiscatie van containers ooit in de Europese Unie, meldt het EPPO. De containers waren voornamelijk gevuld met e-bikes, textiel en schoenen.

1 uur geleden
Gevonden DNA na moord Charlie Kirk matcht met DNA van verdachte

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het DNA dat is gevonden bij de plek waar Charlie Kirk vorige week werd gedood, komt overeen met DNA van verdachte Tyler Robinson. FBI-directeur Kash Patel heeft dat bekendgemaakt bij Fox News. Robinson wordt later deze week formeel aangeklaagd.

3 uur geleden
'Tinder Swindler' Shimon Hayut gearresteerd in Georgië

TBILISI (ANP/AFP) - De Israëlische oplichter Shimon Hayut is opgepakt in Georgië. Hayut, bekend van de Netflix-documentaire The Tinder Swindler, werd gearresteerd op het vliegveld van de stad Batumi. De arrestatie werd volgens functionarissen gedaan "op verzoek van Interpol".

4 uur geleden
Israël sluit verdere aanvallen op Hamas-top niet uit

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël sluit niet uit dat het opnieuw Hamasleiders aanvalt, "waar zij zich ook bevinden". Dat zei premier Benjamin Netanyahu tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, die op bezoek is in Jeruzalem.

4 uur geleden