Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron wendt zich weer tot Fransen over gevaar coronavirus

Macron wendt zich weer tot Fransen over gevaar coronavirus

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron spreekt maandagavond (20.02 uur) voor de derde keer de bevolking toe over de bestrijding van het nieuwe coronavirus. Hij biedt volgens Franse media geen verlichting aan de bevolking, maar komt juist met meer maatregelen en gaat de lockdown fors verlengen. Macron meent dat de tijd voor versoepeling van maatregelen nog niet is aangebroken, omdat het virus niet veel zwakker wordt en hij vreest dat het ergste nog moet komen.

Het aantal mensen dat op de intensive care terechtkomt als gevolg van het virus daalt, maar de longaandoening blijft onophoudelijk dodelijk in het land dat al rond 14.000 sterfgevallen heeft geregistreerd en circa 130.000 besmettingen heeft vastgesteld.

Macron zal om meer inspanningen vragen en mogelijk ook spreken over het verplicht dragen van mondmaskers, het traceren van patiënten en hun omgeving via mobiele telefoondata, en het niet meer openen van onderwijsinstellingen voor het volgend schooljaar in september begint.

De president spreekt tot een publiek dat volgens opiniepeilers steeds minder vertrouwen heeft in zijn strenge aanpak en een publiek dat vreest een langere lockdown economisch niet meer overleven.

Meer uit Buitenland

Trump maant Zelensky en Poetin zich flexibel op te stellen

WASHINGTON (ANP) - De leiders van Oekraïne en Rusland moeten zich niet te onbuigzaam opstellen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. Inschikkelijkheid is nodig om een eind te kunnen maken aan de oorlog.

8 minuten geleden
Lavrov: verandering grenzen essentieel voor einde aan conflicten

MOSKOU (ANP/RTR) - Het veranderen van grenzen is volgens de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov vaak essentieel om conflicten tussen naties te beëindigen.

27 minuten geleden
Zelensky gaf Trump golfclub en kreeg sleutels Witte Huis

WASHINGTON/KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bij zijn bezoek maandag een golfclub met een bijzonder verhaal cadeau gedaan. Trump gaf Zelensky op zijn beurt symbolisch de sleutels van het Witte Huis.

1 uur geleden
Zwitserland bereid om Oekraïne-top te organiseren

BERN (ANP/AFP) - Zwitserland is bereid een vredestop te organiseren voor Oekraïne en Rusland. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis, die de Russische president Vladimir Poetin onschendbaarheid in het vooruitzicht stelde als hij komt.

1 uur geleden
Dodental moessonregens Pakistan blijft oplopen

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door moessonregens in Pakistan blijft stijgen. Sinds donderdagavond zijn bijna vierhonderd mensen omgekomen. Het zoeken naar slachtoffers gaat door.

2 uur geleden
Spanje krijgt steeds meer natuurbranden onder controle

MADRID/OURENSE (ANP/AFP) - Door dalende temperaturen en kans op regen in het noorden van Spanje lijken brandbestrijders de overhand te krijgen op de natuurbranden. Na een hittegolf van zestien dagen wordt koelte en regen verwacht.

3 uur geleden
Israël bestudeert jongste voorstel voor bestand in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël bestudeert momenteel het jongste voorstel voor een bestand in de Gazastrook. Hamas heeft al met het plan ingestemd.

3 uur geleden