Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron weer op vakantie in fort op eilandje in Middellandse Zee

Macron weer op vakantie in fort op eilandje in Middellandse Zee

BORMES-LES-MIMOSAS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte hebben zich uit het 'coronagewoel' teruggetrokken op een eilandje voor de Middellandse Zeekust. Plaatselijke media meldden dat het paar voor "een vakantie gewijd aan kalmte en studie" voor twee weken is neergestreken in het Fort van Brégançon, circa 80 kilometer ten oosten van Marseille.

Het paar is dol op dit oude fort dat in de jaren zestig presidentieel buitenverblijf is geworden. Het echtpaar Macron gaat er al drie jaar op vakantie. Twee jaar geleden besprak hij de brexit hier met de toenmalige Britse premier Theresa May en een jaar geleden was zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te gast op het eilandje. Macrons voorgangers waren minder enthousiast. President Sarkozy kwam er maar een keer met zijn toenmalige echtgenote Cécilia Ciganer-Albéniz en François Hollande en zijn toenmalige vriendin Valérie Trierweiler vonden het maar niks want het zou te makkelijk te fotograferen zijn voor paparazzi.

Macron heeft verscheidene ernstige crises achter zich over pensioenhervormingen en een spontane opstand van de steeds armer wordende werkenden van buiten de steden, de gele hesjes. De coronacrisis belooft het land nu circa 1 miljoen banen te kosten en de economie dreigt dit jaar meer dan 10 procent te krimpen. De volgende presidentsverkiezingen zijn in 2022.

Meer uit Buitenland

Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

29 minuten geleden
VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

1 uur geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

1 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

3 uur geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

3 uur geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

5 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

8 uur geleden