Macron weer op vakantie in fort op eilandje in Middellandse Zee
BORMES-LES-MIMOSAS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte hebben zich uit het 'coronagewoel' teruggetrokken op een eilandje voor de Middellandse Zeekust. Plaatselijke media meldden dat het paar voor "een vakantie gewijd aan kalmte en studie" voor twee weken is neergestreken in het Fort van Brégançon, circa 80 kilometer ten oosten van Marseille.
Het paar is dol op dit oude fort dat in de jaren zestig presidentieel buitenverblijf is geworden. Het echtpaar Macron gaat er al drie jaar op vakantie. Twee jaar geleden besprak hij de brexit hier met de toenmalige Britse premier Theresa May en een jaar geleden was zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te gast op het eilandje. Macrons voorgangers waren minder enthousiast. President Sarkozy kwam er maar een keer met zijn toenmalige echtgenote Cécilia Ciganer-Albéniz en François Hollande en zijn toenmalige vriendin Valérie Trierweiler vonden het maar niks want het zou te makkelijk te fotograferen zijn voor paparazzi.
Macron heeft verscheidene ernstige crises achter zich over pensioenhervormingen en een spontane opstand van de steeds armer wordende werkenden van buiten de steden, de gele hesjes. De coronacrisis belooft het land nu circa 1 miljoen banen te kosten en de economie dreigt dit jaar meer dan 10 procent te krimpen. De volgende presidentsverkiezingen zijn in 2022.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
31 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.
36 minuten geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
6 uur geleden