Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron weer op vakantie in fort op eilandje in Middellandse Zee

Macron weer op vakantie in fort op eilandje in Middellandse Zee

BORMES-LES-MIMOSAS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte hebben zich uit het 'coronagewoel' teruggetrokken op een eilandje voor de Middellandse Zeekust. Plaatselijke media meldden dat het paar voor "een vakantie gewijd aan kalmte en studie" voor twee weken is neergestreken in het Fort van Brégançon, circa 80 kilometer ten oosten van Marseille.

Het paar is dol op dit oude fort dat in de jaren zestig presidentieel buitenverblijf is geworden. Het echtpaar Macron gaat er al drie jaar op vakantie. Twee jaar geleden besprak hij de brexit hier met de toenmalige Britse premier Theresa May en een jaar geleden was zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te gast op het eilandje. Macrons voorgangers waren minder enthousiast. President Sarkozy kwam er maar een keer met zijn toenmalige echtgenote Cécilia Ciganer-Albéniz en François Hollande en zijn toenmalige vriendin Valérie Trierweiler vonden het maar niks want het zou te makkelijk te fotograferen zijn voor paparazzi.

Macron heeft verscheidene ernstige crises achter zich over pensioenhervormingen en een spontane opstand van de steeds armer wordende werkenden van buiten de steden, de gele hesjes. De coronacrisis belooft het land nu circa 1 miljoen banen te kosten en de economie dreigt dit jaar meer dan 10 procent te krimpen. De volgende presidentsverkiezingen zijn in 2022.

Meer uit Buitenland

Starmer: Iran is eropuit Britse Joden te schaden

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.

1 uur geleden
President Mexico na aanklachten VS: eerst bewijs zien

MEXICO-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft na Amerikaanse drugsaanklachten tegen prominente landgenoten duidelijk gemaakt dat de VS voldoende bewijs moeten tonen. Mexicaanse aanklagers zullen dan overeenkomstig de wet handelen, verklaarde ze.

1 uur geleden
Duitsland zegt voorbereid te zijn op aftocht Amerikaanse troepen

RABAT (ANP/DPA) - Duitsland is niet van zijn stuk door de aankondiging van de Verenigde Staten dat ze mogelijk troepen uit Duitsland terugtrekken. "Daar zijn we op voorbereid", zegt buitenlandminister Johann Wadephul. Hij is er "gelaten" onder.

1 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

1 uur geleden
Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

2 uur geleden
Kallas: geen sprake van terugkeer naar oude situatie met Rusland

KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.

3 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

4 uur geleden