Macron: we moeten snel optreden om Libanon te helpen
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron roept de internationale gemeenschap op "snel en effectief" te handelen om Libanon te helpen. Hij beklemtoonde aan het begin van een internationale donorconferentie dat de toekomst van het land op het spel staat.
Op de conferentie wordt gesproken over de hulp aan Libanon. Dat land verkeerde al in een ernstige economische crisis voor de verwoestende explosie van afgelopen week. Financiële hulp aan de Libanese autoriteiten ligt echter gevoelig, omdat veel Libanezen die als corrupt en ineffectief zien.
De Franse president bracht na de ramp een bezoek aan Libanon en beloofde daar dat de internationale steun niet in "corrupte handen" zou belanden. Macron pleitte zondag via een videoverbinding voor een coördinerende rol voor de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/DPA) - Het dodental na de uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1521. In het land zijn 3442 infecties vastgesteld sinds het eerste bekende ebolageval in april.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag nog eens 3,47 miljard euro aan Oekraïne uitgekeerd. Daarmee kan Oekraïne drones, raketten, straaljagers en luchtverdediging aanschaffen. Het is een deel van de 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne voor 2026 en 2027.
20 minuten geledenDUINKERKEN (ANP) - Bij pogingen vanaf de Franse kust naar Engeland te gaan met een 'taxi-boat' zijn volgens de Franse autoriteiten drie vrouwen en een man om het leven gekomen. Op een strand even ten westen van Duinkerken werden vroeg in de ochtend drie vrouwen aangetroffen die een poging met een dergelijk bootje naar Engeland te varen niet hebben overleefd.
25 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De technoparade Zug der Liebe (Liefdestrein) in Berlijn gaat dit jaar niet door. De organisatie annuleerde het voor eind augustus geplande evenement na de recente aanslag bij de Pride in de hoofdstad.
28 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Het object dat 's nachts crashte in het oosten van Polen, was vermoedelijk een Russische raket. Dat zei premier Donald Tusk tijdens spoedoverleg. Het ziet er volgens hem niet naar uit dat Polen doelwit was.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De schending van het Poolse luchtruim "onderstreept eens te meer dat de Russische agressie een bedreiging vormt voor de veiligheid van heel Europa", zegt voorzitter van de EU-leiders António Costa donderdag. Het Poolse luchtruim werd volgens hem geschonden door de massale Russische aanval op Oekraïne.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Robert Koch-Instituut, de Duitse versie van het RIVM, schat dat er dit jaar al 9800 mensen zijn overleden mede als gevolg van de hitte. Dit aantal van bijna 10.000 hittedoden is hoger dan deze gevallen over een heel jaar genomen sinds 2016.
3 uur geleden