Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: VS zullen staakt-het-vuren in Oekraïne monitoren

Macron: VS zullen staakt-het-vuren in Oekraïne monitoren

KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.

Macron kwam in Kyiv samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Britse premier Keir Starmer, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Poolse premier Donald Tusk. Zij maken deel uit van de coalitie van bereidwillige landen, die bereid zijn om Oekraïne te beschermen na de oorlog. De VS waren dat eerder expliciet niet en stelden dat de veiligheid van het land de verantwoordelijkheid van Europa was.

Macron zegt nu dat het staakt-het-vuren "zal worden gemonitord door de VS" en dat alle Europeanen daaraan zullen bijdragen. Tijdens dat bestand zouden dan onderhandelingen moeten beginnen over een duurzame vrede.

Starmer en Tusk toonden zich na het overleg zeer verheugd over de "absolute eenheid" tussen de Europese bondgenoten en de VS. "Voor het eerst in lange tijd voelen we dat de hele vrije wereld verenigd is", zei Tusk. Volgens hem zal er ook bij de Amerikanen geen twijfel over bestaan welke partij vrede wil bereiken als de Russische president Vladimir Poetin het bestand afwijst.

Meer uit Buitenland

India: Pakistan schendt bestand in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft het staakt-het-vuren met India al binnen een paar uur na het ingaan geschonden, meldt een Indiase regeringsbron. Getuigen zeggen dat er knallen te horen zijn in het Indiase gedeelte van de regio Kasjmir.

9 minuten geleden
Trump kondigt staakt-het-vuren aan tussen India en Pakistan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.

3 uur geleden
Paus wil lijn Franciscus doorzetten en verklaart keuze naam Leo

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.

3 uur geleden
Oekraïne en bondgenoten willen dat bestand maandag ingaat

KYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".

4 uur geleden
Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.

4 uur geleden
160.000 mensen bij Barcelona moeten binnenblijven om giftige wolk

VILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.

5 uur geleden
Duitsland weert eerste asielzoekers sinds strenger migratiebeleid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.

6 uur geleden