Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron vraagt Iran onmiddellijk te stoppen met steun aan Rusland

Macron vraagt Iran onmiddellijk te stoppen met steun aan Rusland

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gebeld met zijn Iraanse ambtgenoot Ebrahim Raisi met de vraag "een onmiddellijk einde te maken" aan de militaire steun die het land biedt aan Rusland in de strijd tegen Kyiv. Macron benadrukte de "humanitaire gevolgen" van de aanvallen die in Oekraïne plaatsvinden met Iraanse drones.

Volgens Frankrijk schendt Iran met de levering van drones aan Rusland ook de VN-resolutie waar het nucleaire akkoord deel van uitmaakt. Dat internationale akkoord uit 2015 is officieel nog van kracht, al verloor het aanzien nadat de VS zich er onder president Donald Trump in 2017 uit terugtrokken.

Vrijdag had de veiligheidschef van het Witte Huis, John Kirby, nog gezegd dat Moskou en Teheran hun militaire samenwerking verder aan het uitbreiden zijn. Rusland zou met Iraanse steun een fabriek bouwen waarmee het op eigen grondgebied drones kan ontwikkelen.

Meer uit Buitenland

Vredesbesprekingen Afghanistan en Pakistan opnieuw mislukt

ISTANBUL (ANP/AFP) - De vredesonderhandelingen tussen Pakistan en Afghanistan zijn opnieuw op niets uitgelopen. Dat meldt de Afghaanse regering, die Islamabad een "onverantwoorde en niet-meewerkende houding" verwijt.

39 minuten geleden
Noord-Korea dreigt met 'offensieve actie' na overleg zuiden en VS

PYONGYANG (ANP) - De defensieminister van Noord-Korea heeft na een veiligheidsbespreking tussen de Verenigde Staten en Zuid-Korea gedreigd met "offensieve actie". No Kwang-chol reageerde daarmee op onder meer het recente bezoek van de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth aan de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea.

3 uur geleden
Trump mag korten op voedselhulp tot uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdagavond ingestemd met het verzoek van de regering-Trump om voorlopig zo'n 4 miljard dollar minder uit te geven aan voedselhulp. De bepaling geldt tot een lagere rechtbank uitspraak doet over een verzoek van het Witte Huis om de hele maand november minder bij te dragen aan het programma.

3 uur geleden
Hongarije mag van VS Russische olie en gas blijven importeren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben Hongarije een jaar lang vrijstelling gegeven van Amerikaanse sancties op het gebruik van Russische olie en gas. Dat maakte het Witte Huis bekend na de ontmoeting tussen de Hongaarse premier Viktor Orbán en president Donald Trump.

5 uur geleden
Trump stapt naar Hooggerechtshof om stoppen voedselhulp

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.

5 uur geleden
Internationaal verbod op kwik in tandvullingen

GENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.

6 uur geleden
Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

9 uur geleden