Macron: vooruitgang geboekt tijdens ontmoeting met Rutte
DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en premier Mark Rutte hebben vooruitgang geboekt tijdens hun gesprek over het plan voor een EU-herstelfonds van 750 miljard euro voor de landen die het zwaarst getroffen zijn door het coronavirus. Dat zei een woordvoerder van Macron woensdag.
Macron reisde dinsdag naar Den Haag af om met Rutte te praten over diens verzet tegen het Frans-Duitse plan voor het fonds.
De Europese Commissie wil de lidstaten die het meest gebukt gaan onder het longvirus steunen met subsidies. Nederland vindt samen met Zweden, Denemarken en Oostenrijk echter dat het coronafonds uit leningen moet bestaan. De Franse president wil op een EU-top in juli groen licht krijgen voor het plan.
De woordvoerder van Macron zei na de ontmoeting tussen de regeringsleiders dat er vooruitgang is geboekt. "We zijn altijd in staat geweest constructieve overeenkomsten te vinden met de Nederlandse premier", schreef Macron op Twitter over het gesprek. "We hebben Europese vezels, we weten dat we samen sterker zijn. Ik vertrouw erop dat we een gemeenschappelijke basis zullen vinden voor het Europese herstelplan."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
17 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
2 dagen geleden