Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: volledige steun voor maatregelen ECB tegen coronacrisis

Macron: volledige steun voor maatregelen ECB tegen coronacrisis

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron staat volledig achter de nieuwe maatregelen die de Europese Centrale Bank (ECB) neemt om de economische schade door de coronacrisis te verzachten. De ECB kwam woensdagavond laat na noodoverleg met een nieuw opkoopprogramma voor obligaties ter waarde van 750 miljard euro.

"Volledige steun voor de uitzonderlijke maatregelen door de ECB", schreef Macron op Twitter. "Het is nu aan ons, de Europese staten, om een stap naar voren te doen via fiscale interventies en grotere financiële solidariteit in het hart van de eurozone te tonen."

Door de ingreep van de ECB wordt nog meer geld in het financiële systeem gepompt om zo de economie te stimuleren. De centrale bank kwam vorige week ook al met een pakket steunmaatregelen tegen de coronacrisis naar buiten. De rente bleef toen en wordt ook nu weer ongemoeid gelaten. ECB-president Christine Lagarde verklaarde dat er bij de ECB "geen limiet" is als het gaat om de toewijding aan de euro.

Vastberaden

De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier zei dat de nieuwe stappen van de ECB moeten laten zien dat Europa er alles aan doet om de coronacrisis te bestrijden. "Ik hoop dat deze maatregelen duidelijk maken aan de financiële markten dat Europa zijn belangen zal beschermen en vastberaden is de crisis te boven te komen", aldus Altmaier op de Duitse radio.

Ook de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire en de Italiaanse premier Guiseppe Conte reageerden positief op de extra maatregelen van de ECB. Le Maire zei dat alle Europese lidstaten zaten te wachten op de nieuwe steunmaatregelen van de centrale bank.

Meer uit Financieel

Zuid-Koreaanse bedrijven zeggen binnenlandse investeringen toe

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.

15 uur geleden
ASML-topman maakt zich geen zorgen over Nexperia-conflict

AMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.

15 uur geleden
Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

17 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

19 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden