Macron: volledige steun voor maatregelen ECB tegen coronacrisis
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron staat volledig achter de nieuwe maatregelen die de Europese Centrale Bank (ECB) neemt om de economische schade door de coronacrisis te verzachten. De ECB kwam woensdagavond laat na noodoverleg met een nieuw opkoopprogramma voor obligaties ter waarde van 750 miljard euro.
"Volledige steun voor de uitzonderlijke maatregelen door de ECB", schreef Macron op Twitter. "Het is nu aan ons, de Europese staten, om een stap naar voren te doen via fiscale interventies en grotere financiële solidariteit in het hart van de eurozone te tonen."
Door de ingreep van de ECB wordt nog meer geld in het financiële systeem gepompt om zo de economie te stimuleren. De centrale bank kwam vorige week ook al met een pakket steunmaatregelen tegen de coronacrisis naar buiten. De rente bleef toen en wordt ook nu weer ongemoeid gelaten. ECB-president Christine Lagarde verklaarde dat er bij de ECB "geen limiet" is als het gaat om de toewijding aan de euro.
Vastberaden
De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier zei dat de nieuwe stappen van de ECB moeten laten zien dat Europa er alles aan doet om de coronacrisis te bestrijden. "Ik hoop dat deze maatregelen duidelijk maken aan de financiële markten dat Europa zijn belangen zal beschermen en vastberaden is de crisis te boven te komen", aldus Altmaier op de Duitse radio.
Ook de Franse minister van Financiën Bruno Le Maire en de Italiaanse premier Guiseppe Conte reageerden positief op de extra maatregelen van de ECB. Le Maire zei dat alle Europese lidstaten zaten te wachten op de nieuwe steunmaatregelen van de centrale bank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
5 uur geleden