Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: volgens Poetin geen verdere escalatie Oekraïne-crisis

Macron: volgens Poetin geen verdere escalatie Oekraïne-crisis

MOSKOU/KIEV (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat hij van zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin heeft begrepen dat het conflict rondom Oekraïne niet verder zal escaleren. Macron sprak Poetin maandag in Moskou en is dinsdag naar Kiev afgereisd om te praten met de Oekraïense president Volodimir Zelenski.

Macron heeft naar eigen zeggen Rusland "concrete veiligheidsgaranties" aangeboden, zonder deze te concretiseren. En Poetin heeft gezegd dat zijn regering er alles aan zal doen om te proberen een compromis te vinden waar iedereen mee kan leven. De samentrekking van Russische troepen langs de Oekraïense grens sinds eind vorig jaar heeft tot een crisis geleid. Macron is sindsdien de eerste westerse leider die Poetin in Moskou bezoekt. Macron hoopt een voortrekkersrol te spelen bij het oplossen van de crisis.

Volgens Poetin voeren westerse mogendheden de spanningen op door wapens aan Oekraïne te leveren en plannen te maken voor een lidmaatschap van de NAVO van Oekraïne. Poetin zei dat het niet Rusland is die naar de grenzen van de NAVO optrekt. Volgens hem bedreigt de NAVO Rusland door uit te breiden met voormalige Sovjetrepublieken.

Rusland beschouwt bovendien de pro-westerse machtswisseling in Kiev in 2014 als een vooral door VS bekokstoofde staatsgreep tegen een gekozen pro-Russische president van Oekraïne. Het Westen stelt dat er van een volksopstand sprake was en dat de president daarom ten val kwam.

Meer uit Buitenland

Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

53 minuten geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

1 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Rutte wijst boze VS erop dat ze Iran-aanval voor Europa verzwegen

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.

1 uur geleden
Israëlische minister claimt dood hoofd van marine Iraanse garde

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.

1 uur geleden
Pakistan hervat militaire operaties tegen Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.

1 uur geleden
Iran laat Maleisische olietankers door Straat van Hormuz

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.

1 uur geleden