Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron voert gesprekken met Franse oppositiepartijen

Macron voert gesprekken met Franse oppositiepartijen

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron voert volgens het Élysée deze week gesprekken met vertegenwoordigers van de belangrijkste politieke partijen na de voor hem teleurstellend verlopen parlementsverkiezingen. Hij is zondag de meerderheid in het parlement kwijtgeraakt, maar zijn politieke blok Ensemble is nog wel het grootste met 245 zetels.

Doel van de besprekingen, die dinsdag en woensdag in het Élysée-paleis worden gehouden, is om "oplossingen te vinden om de Fransen te dienen" in een tijd dat er geen "alternatieve meerderheid" is voor die van Macrons Ensemble, zei een ambtenaar van het kantoor van de president, die anoniem wil blijven.

Macron ontvangt de vertegenwoordigers van verschillende partijen afzonderlijk van elkaar. Ook lijkt het erop dat de Franse president het gesprek wil aangaan met de partijen van de uiterst linkse leider Jean-Luc Mélenchon en de uiterst rechtse Marine Le Pen, die beiden grote winsten boekten tijdens de verkiezingen.

Macron, die nog niet gereageerd heeft op de verkiezingsuitslag, wil volgens analisten vermoedelijk een alliantie aangaan met de conservatieve Republikeinen (LR), de traditionele partij van Frans rechts. Samen met LR heeft zijn Ensemble wel een meerderheid in het parlement.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

2 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

2 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

4 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

5 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

5 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

6 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

6 uur geleden