
Macron: verplaatsing bevolking Rafah zou oorlogsmisdaad zijn
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zondag Israël gewaarschuwd dat een Israëlische grondaanval op Rafah die tot "gedwongen verplaatsing van de bevolking" leidt een "oorlogsmisdaad" zou zijn. Dat zei Macron tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een telefoongesprek, meldt het Élysée.
In het gesprek herhaalde de Franse leider ook zijn oproep tot "een onmiddellijk en duurzaam staakt-het-vuren in Gaza" en veroordeelde hij met klem de "recente Israëlische aankondigingen over kolonisatie". Vrijdag kondigde Israël de inbeslagname aan van 800 hectare land op de bezette Westelijke Jordaanoever, om daar nieuwe nederzettingen te stichten. Een dergelijke stap zou in strijd zijn met het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance roept op tot de snelle totstandkoming van een vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland. De landen moeten het volgens hem eens worden over de uitwisseling van grondgebied als ze tot een deal willen komen.
13 minuten geledenSILIVRI/ISTANBUL (ANP/DPA/RTR) - Voor de kust van de Turkse stad Silivri, ten westen van Istanbul, heeft zich onder de zeebodem een aardbeving voorgedaan met een kracht van 6.2, melden de autoriteiten. De beving is volgens Turkse media in de wijde omgeving inclusief de metropool Istanbul gevoeld.
35 minuten geledenWASHINGTON D.C. (ANP) - Bijna 85 procent van het koraalrif wereldwijd heeft last van hittestress. Daardoor is er sprake van massale koraalverbleking, signaleren het Amerikaanse meteorologische instituut NOAA en het International Coral Reef Initiative. Nog niet eerder zijn zo veel koraalriffen getroffen.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De overleden paus Franciscus is overgebracht naar de Sint-Pietersbasiliek in Vaticaanstad. Zijn lichaam blijft daar opgebaard tot de uitvaart van zaterdag. Tot die tijd kan het publiek de paus de laatste eer bewijzen.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - Meer dan 540.000 mensen hebben in Australië gestemd op de eerste dag van het vervroegd stemmen voor de parlementsverkiezingen. Dat is een recordaantal, bericht omroep ABC. Bij verschillende stemlokalen stonden dinsdag lange rijen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk is van plan zijn werk voor de regering van de Amerikaanse president Donald Trump in mei "aanzienlijk" te verminderen om zich op Tesla te concentreren. Dat zei de Tesla-baas dinsdag tijdens een conference call over de winstcijfers.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft aangeboden om de aanval op Oekraïne te stoppen bij de huidige frontlijnen. Dat schrijft The Financial Times (FT) op basis van drie ingewijden rond de gesprekken tussen Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
16 uur geleden