Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron veroordeelt antisemitisme na misdaad bij Parijs

Macron veroordeelt antisemitisme na misdaad bij Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft "de gesel van het antisemitisme" die zijn land volgens hem plaagt, fel veroordeeld. Hij reageerde op de gemelde verkrachting en mishandeling van een Joods meisje afgelopen weekeinde in Courbevoie, een voorstad van Parijs. In deze zaak zijn twee kinderen van 12 en 13 jaar aangehouden. Een derde kind dat bij de misdaden aanwezig en betrokken zou zijn geweest, wordt volgens Franse media voorlopig als getuige gehoord.

De twee worden verdacht van groepsverkrachting, mishandeling, bedreiging met de dood, afpersing en antisemitische uitlatingen. Het 12-jarige meisje werd volgens haar verklaringen op allerlei manieren gepijnigd, seksueel misbruikt en voor Joodse uitgescholden. Tot slot eisten de daders volgens het meisje 200 euro van haar onder bedreiging van nog meer geweld als ze niet zou betalen.

De zaak schokt, niet lang voor de parlementsverkiezingen eind deze maand, het gepolariseerde land.

Meer uit Buitenland

Dodental Nepal boven de 900 na overstromingsramp

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 903. Dat melden de autoriteiten, die het aantal vermisten bijstelden naar 4247. Onder hen bevinden zich ook honderden buitenlanders.

7 minuten geleden
Iran slaat terug na Amerikaanse aanval op eiland Larak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.

1 uur geleden
Zeker één persoon overleden door overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.

1 uur geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea

3 uur geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

6 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

7 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

10 uur geleden