Macron veroordeelt antisemitisme na misdaad bij Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft "de gesel van het antisemitisme" die zijn land volgens hem plaagt, fel veroordeeld. Hij reageerde op de gemelde verkrachting en mishandeling van een Joods meisje afgelopen weekeinde in Courbevoie, een voorstad van Parijs. In deze zaak zijn twee kinderen van 12 en 13 jaar aangehouden. Een derde kind dat bij de misdaden aanwezig en betrokken zou zijn geweest, wordt volgens Franse media voorlopig als getuige gehoord.
De twee worden verdacht van groepsverkrachting, mishandeling, bedreiging met de dood, afpersing en antisemitische uitlatingen. Het 12-jarige meisje werd volgens haar verklaringen op allerlei manieren gepijnigd, seksueel misbruikt en voor Joodse uitgescholden. Tot slot eisten de daders volgens het meisje 200 euro van haar onder bedreiging van nog meer geweld als ze niet zou betalen.
De zaak schokt, niet lang voor de parlementsverkiezingen eind deze maand, het gepolariseerde land.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is aangekomen in New York voor zijn bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, meldden Iraanse media. Dinsdag begint het plenaire debat, waarbij wereldleiders om de beurt het woord krijgen.
8 minuten geledenSHANNON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op een vliegveld in Ierland de baas van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA, John Ratcliffe, ontmoet. Volgens bronnen van persbureau Reuters werden de vliegtuigen van beide mannen bijgetankt terwijl zij met elkaar spraken.
46 minuten geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese provincie British Columbia spant in Californië een rechtszaak aan tegen het Amerikaanse OpenAI, voor de rol van het bedrijf bij een dodelijke schietpartij afgelopen februari. De schutter plande het schietincident met behulp van ChatGPT, maar ondanks waarschuwingssignalen werd de politie niet benaderd. Eerder klaagden familieleden van slachtoffers het bedrijf ook al aan.
52 minuten geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.
2 uur geledenLILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.
5 uur geleden