Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De presidenten van Frankrijk en Oekraïne, Emmanuel Macron en Volodymyr Zelensky, spreken samen met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De staf van Macron heeft dit zaterdag laten weten.
Het gesprek vindt plaats voor de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame. De drie zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de feestelijke heropening van de in 2019 door brand zwaar beschadigde en inmiddels gerestaureerde kerk.
Macron heeft Trump ontvangen en even later werd bekendgemaakt dat er een gesprek van de drie leiders op het programma staat. Trump heeft herhaaldelijk betoogd dat hij de oorlog in Oekraïne snel wil beëindigen.
Trump en Macron begroetten elkaar hartelijk voorafgaand aan hun tweegesprek en omarmden elkaar. Trump zei dat de twee tijdens zijn eerste presidentschap "een goeie tijd" hadden gehad. Ook zei hij "dat het lijkt dat de wereld nu een beetje gek aan het worden is. En daarover gaan we praten."
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
46 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
3 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
5 uur geleden