Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De presidenten van Frankrijk en Oekraïne, Emmanuel Macron en Volodymyr Zelensky, spreken samen met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De staf van Macron heeft dit zaterdag laten weten.
Het gesprek vindt plaats voor de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame. De drie zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de feestelijke heropening van de in 2019 door brand zwaar beschadigde en inmiddels gerestaureerde kerk.
Macron heeft Trump ontvangen en even later werd bekendgemaakt dat er een gesprek van de drie leiders op het programma staat. Trump heeft herhaaldelijk betoogd dat hij de oorlog in Oekraïne snel wil beëindigen.
Trump en Macron begroetten elkaar hartelijk voorafgaand aan hun tweegesprek en omarmden elkaar. Trump zei dat de twee tijdens zijn eerste presidentschap "een goeie tijd" hadden gehad. Ook zei hij "dat het lijkt dat de wereld nu een beetje gek aan het worden is. En daarover gaan we praten."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
16 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
5 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
9 uur geleden