Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De presidenten van Frankrijk en Oekraïne, Emmanuel Macron en Volodymyr Zelensky, spreken samen met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De staf van Macron heeft dit zaterdag laten weten.
Het gesprek vindt plaats voor de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame. De drie zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de feestelijke heropening van de in 2019 door brand zwaar beschadigde en inmiddels gerestaureerde kerk.
Macron heeft Trump ontvangen en even later werd bekendgemaakt dat er een gesprek van de drie leiders op het programma staat. Trump heeft herhaaldelijk betoogd dat hij de oorlog in Oekraïne snel wil beëindigen.
Trump en Macron begroetten elkaar hartelijk voorafgaand aan hun tweegesprek en omarmden elkaar. Trump zei dat de twee tijdens zijn eerste presidentschap "een goeie tijd" hadden gehad. Ook zei hij "dat het lijkt dat de wereld nu een beetje gek aan het worden is. En daarover gaan we praten."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
7 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
10 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
12 uur geleden