Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs

Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De presidenten van Frankrijk en Oekraïne, Emmanuel Macron en Volodymyr Zelensky, spreken samen met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De staf van Macron heeft dit zaterdag laten weten.

Het gesprek vindt plaats voor de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame. De drie zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de feestelijke heropening van de in 2019 door brand zwaar beschadigde en inmiddels gerestaureerde kerk.

Macron heeft Trump ontvangen en even later werd bekendgemaakt dat er een gesprek van de drie leiders op het programma staat. Trump heeft herhaaldelijk betoogd dat hij de oorlog in Oekraïne snel wil beëindigen.

Trump en Macron begroetten elkaar hartelijk voorafgaand aan hun tweegesprek en omarmden elkaar. Trump zei dat de twee tijdens zijn eerste presidentschap "een goeie tijd" hadden gehad. Ook zei hij "dat het lijkt dat de wereld nu een beetje gek aan het worden is. En daarover gaan we praten."

Meer uit Buitenland

Buitenlandminister VS: geen rol voor Hamas of UNRWA in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Gaza zal worden gedemilitariseerd en dat Hamas geen deel zal uitmaken van het toekomstige bestuur van het gebied. Ook ziet hij geen rol in Gaza voor de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA).

39 minuten geleden
Levenslang geëist tegen vrouw die Franse 12-jarige martelde

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse OM heeft levenslang geëist tegen een 27-jarige vrouw die in 2022 in Parijs de 12-jarige Lola Daviet verkrachtte, martelde en vermoordde. Volgens de openbaar aanklager is die straf gerechtvaardigd vanwege de "extreme aard" van de daden en het lijden dat deze het meisje en haar familie hebben bezorgd. Als Dahbia Benkired inderdaad levenslang krijgt, komt ze niet in aanmerking voor strafvermindering of verlof.

48 minuten geleden
Duitse politie arresteert vervalsers van Rembrandts en Picasso's

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een bende kunstvervalsers opgerold die onder meer werken van Rembrandt en Pablo Picasso hadden nagemaakt. Ze vroegen miljoenen euro's voor de nepschilderijen en probeerden kopers er bijvoorbeeld van te overtuigen dat zij de originele versie van De Staalmeesters in handen hadden. Het schilderij in het Rijksmuseum zou volgens hen juist een vervalsing zijn.

51 minuten geleden
Vermeend IS-aanhanger opgepakt in Duitsland na schoten op auto's

DILLINGEN AN DER DONAU (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een 21-jarige man opgepakt die ervan wordt verdacht dat hij probeerde om mensen te doden door te schieten op auto's. Hij zou een aanhanger zijn van terreurgroep Islamitische Staat (IS) en wordt beschuldigd van 22 pogingen tot moord.

1 uur geleden
Turkse rechtbank stopt rechtszaak tegen oppositie

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Turkse rechtbank heeft een zaak laten vallen waardoor de leider van de belangrijkste oppositiepartij, Özgür Özel, uit zijn functie gezet had kunnen worden. Het proces draaide om vermeende onregelmatigheden tijdens de interne leiderschapsverkiezing van zijn partij in 2023.

2 uur geleden
Labour lijdt 'historische' nederlaag in Wales

CAERPHILLY (ANP) - De Britse regeringspartij Labour heeft een "historische" en "buitengewone" nederlaag geleden bij een tussentijdse verkiezing in Wales, schrijven Britse media. De partij van premier Keir Starmer verloor een zetel in een kiesdistrict dat al meer dan honderd jaar onafgebroken in handen was van Labour. Nu is de zetel overgenomen door Plaid Cymru, een Welshe centrumlinkse nationalistische partij.

4 uur geleden
Trump verbreekt handelsonderhandelingen met Canada om reclame

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) de handelsonderhandelingen met Canada stopgezet. "Gebaseerd op hun schandalige gedrag worden alle handelsonderhandelingen met Canada hierbij beëindigd", schrijft Trump op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden