Macron, Trump en Zelensky spreken elkaar gezamenlijk in Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De presidenten van Frankrijk en Oekraïne, Emmanuel Macron en Volodymyr Zelensky, spreken samen met de aankomende Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De staf van Macron heeft dit zaterdag laten weten.
Het gesprek vindt plaats voor de feestelijke heropening van de kathedraal Notre-Dame. De drie zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de feestelijke heropening van de in 2019 door brand zwaar beschadigde en inmiddels gerestaureerde kerk.
Macron heeft Trump ontvangen en even later werd bekendgemaakt dat er een gesprek van de drie leiders op het programma staat. Trump heeft herhaaldelijk betoogd dat hij de oorlog in Oekraïne snel wil beëindigen.
Trump en Macron begroetten elkaar hartelijk voorafgaand aan hun tweegesprek en omarmden elkaar. Trump zei dat de twee tijdens zijn eerste presidentschap "een goeie tijd" hadden gehad. Ook zei hij "dat het lijkt dat de wereld nu een beetje gek aan het worden is. En daarover gaan we praten."
Meer uit Buitenland
KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.
20 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.
2 uur geleden