Macron trakteert zakenelite, waaronder Musk, op olympische lunch
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron is aan de vooravond van de opening van de Olympische Spelen gaan lunchen met een aantal grote internationale zakenlieden, onder wie Tesla-topman Elon Musk. Macron probeert hen ervan te overtuigen dat de huidige politieke wanorde in Frankrijk niet zal leiden tot een vijandiger bedrijfsklimaat.
De lunch, al gepland voordat de verkiezingen werden uitgeschreven, was oorspronkelijk bedoeld om de ondernemers te bedanken voor het sponsoren van de Olympische Spelen in Parijs. Tot de genodigden behoren onder anderen James Quincey van Coca-Cola, Alexandre Bompard van winkelketen Carrefour, Joe Tsai van Alibaba, Aditya en Lakshmi Mittal van ArcelorMittal, Brian Chesky van Airbnb, Shou Zi Chew van TikTok, Neal Mohan van YouTube, David Ricks van Eli Lilly en Bernard Arnault van LVMH.
Uit een recente enquête bleek dat het Franse ondernemersvertrouwen is gedaald tot het niveau van tijdens de coronapandemie. Sinds Macron in 2017 voor het eerst werd verkozen, wist hij met zijn maatregelen, zoals het versoepelen van de arbeidswetgeving en het verhogen van de pensioenleeftijd, investeerders en bedrijven grotendeels gerust te stellen. In die tijd is Frankrijk gestegen naar de top van de Europese ranglijst voor het aantrekken van buitenlandse investeringen.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
3 uur geleden