Macron: strijd tegen terrorisme vergt internationale aanpak
PARIJS (ANP/RTR) - Moslimterrorisme is een internationale dreiging die een internationale reactie vereist. Dat schreef de Franse president Emmanuel Macron woensdag op Twitter, verwijzend naar de recente onthoofdingen in Mozambique.
"In Mozambique zijn meer dan vijftig mensen onthoofd, vrouwen ontvoerd, dorpen geplunderd en vervolgens in brand gestoken. Barbaren kapen een religie van vrede om terreur te verspreiden", aldus Macron.
Berichten over de recente aanvallen op burgers in Mozambique benadrukken de dreiging van islamistisch terrorisme voor de internationale gemeenschap, zegt Macron.
Minitop
Minstens vijftig mensen zijn de afgelopen dagen gedood bij aanvallen van strijders die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat, meldden lokale media. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft opgeroepen tot een onderzoek.
Juist deze week hield de EU een minitop over de recente jihadistische terreurdreiging. De Europese leiders zoeken een gezamenlijk Europees antwoord op de nieuwe golf aanslagen van de afgelopen weken in Parijs, Nice en Wenen. Zo willen de Franse president Emmanuel Macron en andere Europese leiders een betere beveiliging van de Europese grenzen.
Hervorming van vrij verkeer
Macron en de Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz drongen aan op krachtiger Europees optreden tegen moslimextremisten. Kurz wil de vrijheden van Syriëgangers en andere jihadisten beperken en Macron pleitte onder andere voor een hervorming van het vrije verkeer van personen binnen de EU.
Voor die laatste "grote verworvenheid" van de EU is het "tot op zekere hoogte de laatste kans", waarschuwde premier Mark Rutte bij de top. Als de EU-landen hun buitengrenzen niet beter sluiten voor kwaadwillenden, gaat het Schengenverdrag waarin het vrije reizen is vastgelegd volgens hem "onvermijdelijk" op de helling.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
7 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
9 uur geleden