Macron: strijd tegen terrorisme vergt internationale aanpak
PARIJS (ANP/RTR) - Moslimterrorisme is een internationale dreiging die een internationale reactie vereist. Dat schreef de Franse president Emmanuel Macron woensdag op Twitter, verwijzend naar de recente onthoofdingen in Mozambique.
"In Mozambique zijn meer dan vijftig mensen onthoofd, vrouwen ontvoerd, dorpen geplunderd en vervolgens in brand gestoken. Barbaren kapen een religie van vrede om terreur te verspreiden", aldus Macron.
Berichten over de recente aanvallen op burgers in Mozambique benadrukken de dreiging van islamistisch terrorisme voor de internationale gemeenschap, zegt Macron.
Minitop
Minstens vijftig mensen zijn de afgelopen dagen gedood bij aanvallen van strijders die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat, meldden lokale media. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres heeft opgeroepen tot een onderzoek.
Juist deze week hield de EU een minitop over de recente jihadistische terreurdreiging. De Europese leiders zoeken een gezamenlijk Europees antwoord op de nieuwe golf aanslagen van de afgelopen weken in Parijs, Nice en Wenen. Zo willen de Franse president Emmanuel Macron en andere Europese leiders een betere beveiliging van de Europese grenzen.
Hervorming van vrij verkeer
Macron en de Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz drongen aan op krachtiger Europees optreden tegen moslimextremisten. Kurz wil de vrijheden van Syriëgangers en andere jihadisten beperken en Macron pleitte onder andere voor een hervorming van het vrije verkeer van personen binnen de EU.
Voor die laatste "grote verworvenheid" van de EU is het "tot op zekere hoogte de laatste kans", waarschuwde premier Mark Rutte bij de top. Als de EU-landen hun buitengrenzen niet beter sluiten voor kwaadwillenden, gaat het Schengenverdrag waarin het vrije reizen is vastgelegd volgens hem "onvermijdelijk" op de helling.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
32 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
4 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
8 uur geleden