Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron stapt niet op, komt in de komende dagen met nieuwe premier

Macron stapt niet op, komt in de komende dagen met nieuwe premier

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij binnen enkele dagen met de naam van een nieuwe premier komt. Die moet leiding geven aan een kabinet waarin wat Macron betreft ook andere partijen een rol kunnen spelen. Hoogste prioriteit is volgens hem een nieuwe begroting waar de regering onder Michel Barnier woensdag over viel. Macron reageerde daarop in een televisietoespraak.

Het kabinet van Barnier werd door het parlement naar huis gestuurd met een motie van wantrouwen. Dat was al sinds 1962 niet meer gebeurd in Frankrijk. Macron zei dat radicaal-links en radicaal-rechts hebben samengewerkt in een "antirepublikeins front" om het kabinet omver te werpen en dat hij onterecht de schuld kreeg van de politieke onrust.

Macron zei niet van plan te zijn om op te stappen. Hij wil aanblijven "tot het einde van mijn mandaat". Hij verwees naar twee van zijn grootste prestigeprojecten van de afgelopen jaren: de organisatie van de Olympische Spelen en de restauratie van de uitgebrande Notre-Dame van Parijs die dit weekend wordt heropend. Die projecten laten volgens hem zien hoeveel Frankrijk kan bereiken als mensen samenwerken.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

3 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

4 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

5 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

5 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

6 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

6 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

6 uur geleden