Macron spreekt voor het eerst met pers sinds verkiezingen
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat dinsdag om 20.10 uur in gesprek met de pers. Dat is de eerste keer sinds de parlementsverkiezingen op 7 juli werden afgerond, aldus Franse media.
De nieuwe volksvertegenwoordiging is diep verdeeld en het is erg moeilijk een regering met een meerderheid in de Franse Tweede Kamer te vormen. De regering van Macron is aangebleven om de lopende zaken waar te nemen, maar de vorming van een nieuwe is niet in zicht.
Het vraaggesprek begint met vragen over politieke zaken en gaat dan verder over de naderende opening van de Olympische Spelen. Macron heeft begin deze week opgeroepen tot "een politiek bestand" tijdens de Spelen die van 26 juli tot en met 11 augustus voornamelijk in Parijs worden gehouden. Hij is de hele week op pad in 'het olympisch gebeuren' in de aanloop naar de officiële opening vrijdagavond langs en op de rivier de Seine.
Dick Schoof
Macron ziet volgens Franse media in de Spelen ook graag een politieke adempauze. Hij wil dat Frankrijk geen polarisering, maar eendracht uitstraalt. Donderdag ontvangt de president in het Louvre tal van ambtgenoten en gaat hij lunchen met een reeks bazen van grote internationale ondernemingen. Hij vertelt ze volgens Franse media dat ze zich geen zorgen hoeven maken over de politieke situatie in het land.
Vrijdag is de dag van de opening met naar schatting 110 staatshoofden en regeringsleiders over de vloer, inclusief het Nederlandse koningspaar en premier Dick Schoof.
Meer uit Buitenland
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
1 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
2 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
7 uur geleden