Macron spreekt voor het eerst met pers sinds verkiezingen
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat dinsdag om 20.10 uur in gesprek met de pers. Dat is de eerste keer sinds de parlementsverkiezingen op 7 juli werden afgerond, aldus Franse media.
De nieuwe volksvertegenwoordiging is diep verdeeld en het is erg moeilijk een regering met een meerderheid in de Franse Tweede Kamer te vormen. De regering van Macron is aangebleven om de lopende zaken waar te nemen, maar de vorming van een nieuwe is niet in zicht.
Het vraaggesprek begint met vragen over politieke zaken en gaat dan verder over de naderende opening van de Olympische Spelen. Macron heeft begin deze week opgeroepen tot "een politiek bestand" tijdens de Spelen die van 26 juli tot en met 11 augustus voornamelijk in Parijs worden gehouden. Hij is de hele week op pad in 'het olympisch gebeuren' in de aanloop naar de officiële opening vrijdagavond langs en op de rivier de Seine.
Dick Schoof
Macron ziet volgens Franse media in de Spelen ook graag een politieke adempauze. Hij wil dat Frankrijk geen polarisering, maar eendracht uitstraalt. Donderdag ontvangt de president in het Louvre tal van ambtgenoten en gaat hij lunchen met een reeks bazen van grote internationale ondernemingen. Hij vertelt ze volgens Franse media dat ze zich geen zorgen hoeven maken over de politieke situatie in het land.
Vrijdag is de dag van de opening met naar schatting 110 staatshoofden en regeringsleiders over de vloer, inclusief het Nederlandse koningspaar en premier Dick Schoof.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
11 minuten geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geleden