Macron spreekt voor het eerst met pers sinds verkiezingen
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat dinsdag om 20.10 uur in gesprek met de pers. Dat is de eerste keer sinds de parlementsverkiezingen op 7 juli werden afgerond, aldus Franse media.
De nieuwe volksvertegenwoordiging is diep verdeeld en het is erg moeilijk een regering met een meerderheid in de Franse Tweede Kamer te vormen. De regering van Macron is aangebleven om de lopende zaken waar te nemen, maar de vorming van een nieuwe is niet in zicht.
Het vraaggesprek begint met vragen over politieke zaken en gaat dan verder over de naderende opening van de Olympische Spelen. Macron heeft begin deze week opgeroepen tot "een politiek bestand" tijdens de Spelen die van 26 juli tot en met 11 augustus voornamelijk in Parijs worden gehouden. Hij is de hele week op pad in 'het olympisch gebeuren' in de aanloop naar de officiële opening vrijdagavond langs en op de rivier de Seine.
Dick Schoof
Macron ziet volgens Franse media in de Spelen ook graag een politieke adempauze. Hij wil dat Frankrijk geen polarisering, maar eendracht uitstraalt. Donderdag ontvangt de president in het Louvre tal van ambtgenoten en gaat hij lunchen met een reeks bazen van grote internationale ondernemingen. Hij vertelt ze volgens Franse media dat ze zich geen zorgen hoeven maken over de politieke situatie in het land.
Vrijdag is de dag van de opening met naar schatting 110 staatshoofden en regeringsleiders over de vloer, inclusief het Nederlandse koningspaar en premier Dick Schoof.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
5 uur geleden