Macron spreekt met Poolse premier over 'pad' uit oorlog Oekraïne
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op bezoek in Warschau met de Poolse premier Donald Tusk gesproken over de oorlog in Oekraïne. Macron zei dat hij hoopt dat er "een pad" gevonden kan worden om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Dat heeft alles te maken met de houding van Donald Trump, die op 20 januari geïnaugureerd wordt als nieuwe president van de Verenigde Staten. "De Trump-regering heeft aangegeven dat ze de koers van dit conflict wil veranderen", zei Macron in Polen. "Dus wij moeten nauw met de Amerikanen samenwerken, en met Oekraïne natuurlijk, om een mogelijk pad te vinden dat in lijn is met de belangen van Oekraïne en zijn soevereiniteit en de belangen van de Europeanen en hun veiligheid."
Tusk verklaarde na het gesprek met Macron dat Polen en Frankrijk als "een team" optrekken als het gaat om de oorlog in Oekraïne en de veiligheid van Europa. "We zullen samenwerken met Frankrijk om een oplossing te vinden die Europa en Oekraïne bovenal beschermt tegen een hervatting van het conflict." De Poolse premier verklaarde ook dat er momenteel geen plannen zijn om Europese militairen te stationeren in Oekraïne na een mogelijk staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
10 uur geleden