Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron spreekt met Poolse premier over 'pad' uit oorlog Oekraïne

Macron spreekt met Poolse premier over 'pad' uit oorlog Oekraïne

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op bezoek in Warschau met de Poolse premier Donald Tusk gesproken over de oorlog in Oekraïne. Macron zei dat hij hoopt dat er "een pad" gevonden kan worden om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.

Dat heeft alles te maken met de houding van Donald Trump, die op 20 januari geïnaugureerd wordt als nieuwe president van de Verenigde Staten. "De Trump-regering heeft aangegeven dat ze de koers van dit conflict wil veranderen", zei Macron in Polen. "Dus wij moeten nauw met de Amerikanen samenwerken, en met Oekraïne natuurlijk, om een mogelijk pad te vinden dat in lijn is met de belangen van Oekraïne en zijn soevereiniteit en de belangen van de Europeanen en hun veiligheid."

Tusk verklaarde na het gesprek met Macron dat Polen en Frankrijk als "een team" optrekken als het gaat om de oorlog in Oekraïne en de veiligheid van Europa. "We zullen samenwerken met Frankrijk om een oplossing te vinden die Europa en Oekraïne bovenal beschermt tegen een hervatting van het conflict." De Poolse premier verklaarde ook dat er momenteel geen plannen zijn om Europese militairen te stationeren in Oekraïne na een mogelijk staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

50 minuten geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

5 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

8 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

8 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

9 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

9 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

10 uur geleden