Macron spreekt met Poolse premier over 'pad' uit oorlog Oekraïne
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op bezoek in Warschau met de Poolse premier Donald Tusk gesproken over de oorlog in Oekraïne. Macron zei dat hij hoopt dat er "een pad" gevonden kan worden om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Dat heeft alles te maken met de houding van Donald Trump, die op 20 januari geïnaugureerd wordt als nieuwe president van de Verenigde Staten. "De Trump-regering heeft aangegeven dat ze de koers van dit conflict wil veranderen", zei Macron in Polen. "Dus wij moeten nauw met de Amerikanen samenwerken, en met Oekraïne natuurlijk, om een mogelijk pad te vinden dat in lijn is met de belangen van Oekraïne en zijn soevereiniteit en de belangen van de Europeanen en hun veiligheid."
Tusk verklaarde na het gesprek met Macron dat Polen en Frankrijk als "een team" optrekken als het gaat om de oorlog in Oekraïne en de veiligheid van Europa. "We zullen samenwerken met Frankrijk om een oplossing te vinden die Europa en Oekraïne bovenal beschermt tegen een hervatting van het conflict." De Poolse premier verklaarde ook dat er momenteel geen plannen zijn om Europese militairen te stationeren in Oekraïne na een mogelijk staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
58 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in Australië een krans gelegd bij Bondi Beach. Het bezoek van het staatshoofd ging volgens de Australische omroep ABC gepaard met protesten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
4 uur geleden