Macron spreekt met Poolse premier over 'pad' uit oorlog Oekraïne
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op bezoek in Warschau met de Poolse premier Donald Tusk gesproken over de oorlog in Oekraïne. Macron zei dat hij hoopt dat er "een pad" gevonden kan worden om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne.
Dat heeft alles te maken met de houding van Donald Trump, die op 20 januari geïnaugureerd wordt als nieuwe president van de Verenigde Staten. "De Trump-regering heeft aangegeven dat ze de koers van dit conflict wil veranderen", zei Macron in Polen. "Dus wij moeten nauw met de Amerikanen samenwerken, en met Oekraïne natuurlijk, om een mogelijk pad te vinden dat in lijn is met de belangen van Oekraïne en zijn soevereiniteit en de belangen van de Europeanen en hun veiligheid."
Tusk verklaarde na het gesprek met Macron dat Polen en Frankrijk als "een team" optrekken als het gaat om de oorlog in Oekraïne en de veiligheid van Europa. "We zullen samenwerken met Frankrijk om een oplossing te vinden die Europa en Oekraïne bovenal beschermt tegen een hervatting van het conflict." De Poolse premier verklaarde ook dat er momenteel geen plannen zijn om Europese militairen te stationeren in Oekraïne na een mogelijk staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
5 uur geleden