Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron riep donderdag op tot een internationaal onderzoek naar de explosie in de haven van Beiroet, waarbij meer dan 130 mensen omkwamen en hele buurten werden verwoest.
"Er is een internationaal, open en transparant onderzoek nodig om te voorkomen dat dingen verborgen blijven en dat twijfel binnensluipt", zei hij tegen verslaggevers aan het eind van een kort bezoek aan de Libanese hoofdstad.
Eerste bevindingen hebben uitgewezen dat een lading ammoniumnitraat, die in Beiroet was achtergelaten en explodeerde in een verwoestende vuurbal, de oorzaak was van de ramp.
Internationale financiering
Macron kondigde op de persconferentie ook een internationale hulpconferentie voor Libanon aan "in de komende dagen". Hij wil "internationale financiering en Europeanen, Amerikanen, alle landen in de regio en daarbuiten mobiliseren, om te voorzien in medicijnen, zorg en voedsel", zei hij.
Hulp ter plaatse moet worden gecoördineerd door de Verenigde Naties en de Wereldbank, aldus Macron. Dit om ervoor te zorgen dat de hulp rechtstreeks de bevolking bereikt.
De president herhaalde dat hij op 1 september naar Libanon zou terugkeren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.
28 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.
51 minuten geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.
4 uur geleden