Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet

Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron riep donderdag op tot een internationaal onderzoek naar de explosie in de haven van Beiroet, waarbij meer dan 130 mensen omkwamen en hele buurten werden verwoest.

"Er is een internationaal, open en transparant onderzoek nodig om te voorkomen dat dingen verborgen blijven en dat twijfel binnensluipt", zei hij tegen verslaggevers aan het eind van een kort bezoek aan de Libanese hoofdstad.

Eerste bevindingen hebben uitgewezen dat een lading ammoniumnitraat, die in Beiroet was achtergelaten en explodeerde in een verwoestende vuurbal, de oorzaak was van de ramp.

Internationale financiering

Macron kondigde op de persconferentie ook een internationale hulpconferentie voor Libanon aan "in de komende dagen". Hij wil "internationale financiering en Europeanen, Amerikanen, alle landen in de regio en daarbuiten mobiliseren, om te voorzien in medicijnen, zorg en voedsel", zei hij.

Hulp ter plaatse moet worden gecoördineerd door de Verenigde Naties en de Wereldbank, aldus Macron. Dit om ervoor te zorgen dat de hulp rechtstreeks de bevolking bereikt.

De president herhaalde dat hij op 1 september naar Libanon zou terugkeren.

Meer uit Buitenland

Turkije meldt dode en gewonden na schietpartij consulaat Israël

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.

3 minuten geleden
Media: doden door schietincident bij consulaat Israël in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.

1 uur geleden
Vicepresident Vance in Hongarije in aanloop naar verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.

1 uur geleden
Gelekt verslag: 'muis' Orbán bood Poetin steun aan

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Nieuw onderzoek naar opgepakte rivaal Turkse president Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.

3 uur geleden
Franse hogesnelheidstrein botst op vrachtwagen niet ver van Lille

NOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.

3 uur geleden
Krant: gewonde hoogste leider Iran wordt behandeld in Qom

TEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.

3 uur geleden