Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet

Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron riep donderdag op tot een internationaal onderzoek naar de explosie in de haven van Beiroet, waarbij meer dan 130 mensen omkwamen en hele buurten werden verwoest.

"Er is een internationaal, open en transparant onderzoek nodig om te voorkomen dat dingen verborgen blijven en dat twijfel binnensluipt", zei hij tegen verslaggevers aan het eind van een kort bezoek aan de Libanese hoofdstad.

Eerste bevindingen hebben uitgewezen dat een lading ammoniumnitraat, die in Beiroet was achtergelaten en explodeerde in een verwoestende vuurbal, de oorzaak was van de ramp.

Internationale financiering

Macron kondigde op de persconferentie ook een internationale hulpconferentie voor Libanon aan "in de komende dagen". Hij wil "internationale financiering en Europeanen, Amerikanen, alle landen in de regio en daarbuiten mobiliseren, om te voorzien in medicijnen, zorg en voedsel", zei hij.

Hulp ter plaatse moet worden gecoördineerd door de Verenigde Naties en de Wereldbank, aldus Macron. Dit om ervoor te zorgen dat de hulp rechtstreeks de bevolking bereikt.

De president herhaalde dat hij op 1 september naar Libanon zou terugkeren.

Meer uit Buitenland

Doden bij neerstorten vliegtuigje in Kroatië

ZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.

51 minuten geleden
Karoline Leavitt gaat terug naar politiek actiecomité MAGA Inc.

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

57 minuten geleden
Oekraïne: doden en gewonden bij Russische aanval op winkelcentrum

KRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.

5 uur geleden
Dode door zwaardaanval op school Zweden, verdachte is ex-leerling

FAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.

6 uur geleden
Hooggerechtshof VS staat bouw balzaal Witte Huis voorlopig toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.

7 uur geleden
Frankrijk waarschuwt voor 300.000 mogelijk ondeugdelijke condooms

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.

8 uur geleden
Zeker drie gewonden na zwaardaanval op Zweedse school

FAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.

9 uur geleden