Macron roept op tot internationaal onderzoek explosie Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron riep donderdag op tot een internationaal onderzoek naar de explosie in de haven van Beiroet, waarbij meer dan 130 mensen omkwamen en hele buurten werden verwoest.
"Er is een internationaal, open en transparant onderzoek nodig om te voorkomen dat dingen verborgen blijven en dat twijfel binnensluipt", zei hij tegen verslaggevers aan het eind van een kort bezoek aan de Libanese hoofdstad.
Eerste bevindingen hebben uitgewezen dat een lading ammoniumnitraat, die in Beiroet was achtergelaten en explodeerde in een verwoestende vuurbal, de oorzaak was van de ramp.
Internationale financiering
Macron kondigde op de persconferentie ook een internationale hulpconferentie voor Libanon aan "in de komende dagen". Hij wil "internationale financiering en Europeanen, Amerikanen, alle landen in de regio en daarbuiten mobiliseren, om te voorzien in medicijnen, zorg en voedsel", zei hij.
Hulp ter plaatse moet worden gecoördineerd door de Verenigde Naties en de Wereldbank, aldus Macron. Dit om ervoor te zorgen dat de hulp rechtstreeks de bevolking bereikt.
De president herhaalde dat hij op 1 september naar Libanon zou terugkeren.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De regering en de oppositie in Venezuela zijn een derde gespreksronde gestart om te spreken over een overgang naar de democratie, aldus een anonieme functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse waakhond Citizens for Responsibility and Ethics (Burgers voor Verantwoordelijkheid en Ethiek) heeft woensdag een rechtszaak aangespannen om Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, te ontheffen van zijn functie als speciaal gezant. Dat meldt NBC News.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het schilderij Compositie III van Piet Mondriaan heeft woensdag bij de veiling bij Christie's in Londen ongeveer 29,8 miljoen euro opgebracht.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - In de Turkse stad Istanbul zijn door overstromingen zeker twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de televisiezender A Haber op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het schilderij van de Russisch-Franse schilder Wassily Kandinsky Das bunte Leben heeft bij de veiling bij Christie's in Londen woensdag 27 miljoen pond (een kleine 32 miljoen euro) opgebracht.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Verschillende leden van de anti-immigratiepartij Reform UK van Nigel Farage zijn te zien in een documentaire terwijl ze opmerkingen van racistische en seksistische aard en met een gewelddadige lading maken.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat voor anker lag in Roemeense wateren is in brand gevlogen. De Roemeense minister van Defensie Radu Miruță zei dat wordt onderzocht of het geraakt is door een drone.
4 uur geleden