Macron roept Kyiv op tot realisme in debat over grondgebied
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Oekraïners opgeroepen "realistisch in debat te gaan over territoriale kwesties". Dat moet tot doel hebben "het conflict dat is veroorzaakt door de Russische invasie van 2022 te regelen" en dan zou de oorlog stoppen.
Rusland heeft inmiddels 20 procent van het Oekraïense grondgebied van 2013 in handen. In 2014 begon de strijd na een machtsovername in Kyiv die leidde tot opstanden, vooral in de oostelijke regio's Donetsk en Loehansk. In 2014 lijfde Rusland het schiereiland de Krim in. In februari 2022 viel een grote Russische legermacht Oekraïne binnen en breidde de oorlog zich snel over het land uit.
Meer uit Buitenland
SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.
1 uur geledenALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.
5 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
11 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
12 uur geleden