Macron roept Israël op zich sneller terug te trekken uit Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Libanon Israël opgeroepen om de terugtrekking uit Zuid-Libanon te versnellen. Volgens de afspraken van het bestand heeft Israël nog een ruime week om alle troepen uit het gebied weg te halen.
Israël en Hezbollah sloten op 27 november een akkoord over een staakt-het-vuren. Deel van de deal was dat zowel Hezbollah als de Israëliërs zich zouden terugtrekken uit het zuiden van Libanon. Daar heeft Israël zestig dagen de tijd voor gekregen, dus moet de terugtrekking voltooid zijn op 26 januari.
Het is de bedoeling dat het Libanese leger toezicht gaat houden op de vrede in het grensgebied. Macron benadrukte in Beiroet alle vertrouwen te hebben in dat leger. Hij sprak daar met de kersverse Libanese president Joseph Aoun, een oud-legerleider. Frankrijk steunde zijn benoeming.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
4 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
6 uur geleden