Macron roept Israël op zich sneller terug te trekken uit Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Libanon Israël opgeroepen om de terugtrekking uit Zuid-Libanon te versnellen. Volgens de afspraken van het bestand heeft Israël nog een ruime week om alle troepen uit het gebied weg te halen.
Israël en Hezbollah sloten op 27 november een akkoord over een staakt-het-vuren. Deel van de deal was dat zowel Hezbollah als de Israëliërs zich zouden terugtrekken uit het zuiden van Libanon. Daar heeft Israël zestig dagen de tijd voor gekregen, dus moet de terugtrekking voltooid zijn op 26 januari.
Het is de bedoeling dat het Libanese leger toezicht gaat houden op de vrede in het grensgebied. Macron benadrukte in Beiroet alle vertrouwen te hebben in dat leger. Hij sprak daar met de kersverse Libanese president Joseph Aoun, een oud-legerleider. Frankrijk steunde zijn benoeming.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
26 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
3 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
4 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
6 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
6 uur geleden