Macron roept Israël op zich sneller terug te trekken uit Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Libanon Israël opgeroepen om de terugtrekking uit Zuid-Libanon te versnellen. Volgens de afspraken van het bestand heeft Israël nog een ruime week om alle troepen uit het gebied weg te halen.
Israël en Hezbollah sloten op 27 november een akkoord over een staakt-het-vuren. Deel van de deal was dat zowel Hezbollah als de Israëliërs zich zouden terugtrekken uit het zuiden van Libanon. Daar heeft Israël zestig dagen de tijd voor gekregen, dus moet de terugtrekking voltooid zijn op 26 januari.
Het is de bedoeling dat het Libanese leger toezicht gaat houden op de vrede in het grensgebied. Macron benadrukte in Beiroet alle vertrouwen te hebben in dat leger. Hij sprak daar met de kersverse Libanese president Joseph Aoun, een oud-legerleider. Frankrijk steunde zijn benoeming.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
8 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
9 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
10 uur geleden