Macron reist vrijdag naar Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron reist vrijdag naar Libanon voor een ontmoeting met de nieuwe Libanese president Joseph Aoun. Die werd vorige week gekozen en volgens sommige Libanese parlementariërs gebeurde dat onder druk van Frankrijk.
"Met dit bezoek wil het staatshoofd onderstrepen dat Frankrijk Libanon, zijn soevereiniteit en eenheid onvoorwaardelijk steunt", staat in een verklaring van het Elysée. Macron sprak al enkele uren na de verkiezing van Aoun met de voormalige legerleider om hem te feliciteren met zijn "cruciale" aanstelling.
Libanon zat al meer dan twee jaar zonder president, omdat verschillende groepen in het parlement het niet eens konden worden over een kandidaat. Parlementsleden die gelieerd zijn aan Hezbollah zeiden dat Franse, Amerikaanse en Saudische diplomaten druk uitoefenden om Aoun verkozen te krijgen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.
1 uur geledenDAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een van de AI-modellen van Meta heeft tijdens tests voor cybersecurity een ander bedrijf gehackt. Vergelijkbare incidenten kwamen ook al voor bij AI-modellen van Anthropic en OpenAI.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De CIA heeft in het geheim een speciale werkgroep voor Cuba opgericht, meldt The New York Times. Volgens de krant is het doel van de groep druk uitoefenen op de Cubaanse regering, om zo economische, politieke en leiderschapswijzigingen af te dwingen die door president Donald Trump worden geëist, laten bronnen weten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) woensdag opgeroepen om bijeen te komen om mogelijke maatregelen te overwegen tegen Nicaragua, wiens regering de oppositie probeert uit te sluiten van de verkiezingen.
8 uur geleden