Macron reist vrijdag naar Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron reist vrijdag naar Libanon voor een ontmoeting met de nieuwe Libanese president Joseph Aoun. Die werd vorige week gekozen en volgens sommige Libanese parlementariërs gebeurde dat onder druk van Frankrijk.
"Met dit bezoek wil het staatshoofd onderstrepen dat Frankrijk Libanon, zijn soevereiniteit en eenheid onvoorwaardelijk steunt", staat in een verklaring van het Elysée. Macron sprak al enkele uren na de verkiezing van Aoun met de voormalige legerleider om hem te feliciteren met zijn "cruciale" aanstelling.
Libanon zat al meer dan twee jaar zonder president, omdat verschillende groepen in het parlement het niet eens konden worden over een kandidaat. Parlementsleden die gelieerd zijn aan Hezbollah zeiden dat Franse, Amerikaanse en Saudische diplomaten druk uitoefenden om Aoun verkozen te krijgen.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners telt. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.
1 uur geleden