Macron reist vrijdag naar Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron reist vrijdag naar Libanon voor een ontmoeting met de nieuwe Libanese president Joseph Aoun. Die werd vorige week gekozen en volgens sommige Libanese parlementariërs gebeurde dat onder druk van Frankrijk.
"Met dit bezoek wil het staatshoofd onderstrepen dat Frankrijk Libanon, zijn soevereiniteit en eenheid onvoorwaardelijk steunt", staat in een verklaring van het Elysée. Macron sprak al enkele uren na de verkiezing van Aoun met de voormalige legerleider om hem te feliciteren met zijn "cruciale" aanstelling.
Libanon zat al meer dan twee jaar zonder president, omdat verschillende groepen in het parlement het niet eens konden worden over een kandidaat. Parlementsleden die gelieerd zijn aan Hezbollah zeiden dat Franse, Amerikaanse en Saudische diplomaten druk uitoefenden om Aoun verkozen te krijgen.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.
8 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.
3 uur geledenTUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.
4 uur geleden