Macron reist vrijdag naar Libanon
BEIROET (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron reist vrijdag naar Libanon voor een ontmoeting met de nieuwe Libanese president Joseph Aoun. Die werd vorige week gekozen en volgens sommige Libanese parlementariërs gebeurde dat onder druk van Frankrijk.
"Met dit bezoek wil het staatshoofd onderstrepen dat Frankrijk Libanon, zijn soevereiniteit en eenheid onvoorwaardelijk steunt", staat in een verklaring van het Elysée. Macron sprak al enkele uren na de verkiezing van Aoun met de voormalige legerleider om hem te feliciteren met zijn "cruciale" aanstelling.
Libanon zat al meer dan twee jaar zonder president, omdat verschillende groepen in het parlement het niet eens konden worden over een kandidaat. Parlementsleden die gelieerd zijn aan Hezbollah zeiden dat Franse, Amerikaanse en Saudische diplomaten druk uitoefenden om Aoun verkozen te krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.
4 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan in Alaska heeft zich bij het stemmen beklaagd over berichten dat Democraten hebben gezorgd dat ook een naamgenoot op het stembiljet staat. "De beste manier om ervoor te zorgen dat het grootste verkiezingsschandaal en het grootste fraudeschandaal uit de geschiedenis van Alaska niet slaagt, is om te gaan stemmen", zei hij volgens de lokale zender KTUU-TV.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump volgt de midterms op televisie. Hij schreef op sociale media dat hij Fox News keek, zonder verder in detail te treden over het verloop van de verkiezingen.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.
8 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
11 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
11 uur geleden