Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron plotseling in Marseille voor slag tegen drugsmisdaad

Macron plotseling in Marseille voor slag tegen drugsmisdaad

MARSEILLE (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is onaangekondigd naar Marseille gegaan om er duidelijk te maken dat de regering de strijd tegen de drugscriminaliteit serieus aanpakt. Het bezoek, waar wel de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie voor waren aangekondigd, volgt op de start van een grote actie van de politie tegen drugsbendes in de wijk la Castellane. Die is maandag begonnen en er zijn al meer dan tachtig aanhoudingen verricht volgens Macron.

Er zijn zeker negenhonderd politiemensen ingezet. Volgens Macron gaat het om een "ongekend grote actie". Hij zei dat de drugshandel "een groeiende plaag" is in Marseille, maar ook in andere grote steden en middelgrote steden. De drugs zijn onze vijand, aldus de president.

La Castellane is een arme en door misdaad geplaagde nieuwbouwwijk ten noorden van het centrum van de stad. De wijk is in de jaren zestig uit de grond gestampt vooral voor ontheemden uit Frans of naderhand voormalig Frans Algerije. De Franse voetbalheld Zinédine Yazid Zidane is verreweg de bekendste telg uit de wijk.

Meer uit Buitenland

VS van plan visum te verstrekken aan gevluchte Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.

2 uur geleden
Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

3 uur geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

3 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

4 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

5 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

6 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

6 uur geleden