Macron plotseling in Marseille voor slag tegen drugsmisdaad
MARSEILLE (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is onaangekondigd naar Marseille gegaan om er duidelijk te maken dat de regering de strijd tegen de drugscriminaliteit serieus aanpakt. Het bezoek, waar wel de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie voor waren aangekondigd, volgt op de start van een grote actie van de politie tegen drugsbendes in de wijk la Castellane. Die is maandag begonnen en er zijn al meer dan tachtig aanhoudingen verricht volgens Macron.
Er zijn zeker negenhonderd politiemensen ingezet. Volgens Macron gaat het om een "ongekend grote actie". Hij zei dat de drugshandel "een groeiende plaag" is in Marseille, maar ook in andere grote steden en middelgrote steden. De drugs zijn onze vijand, aldus de president.
La Castellane is een arme en door misdaad geplaagde nieuwbouwwijk ten noorden van het centrum van de stad. De wijk is in de jaren zestig uit de grond gestampt vooral voor ontheemden uit Frans of naderhand voormalig Frans Algerije. De Franse voetbalheld Zinédine Yazid Zidane is verreweg de bekendste telg uit de wijk.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.
40 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.
1 uur geledenOSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.
3 uur geleden