Macron pleit voor 'Republikeins' blok in het parlement
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor de vorming van een coalitie met een ruime meerderheid in het Franse parlement. Hij sprak in een open brief over een "Republikeins" blok, waarmee hij suggereert dat uiterst linkse en rechtse partijen daar geen deel van zouden mogen uitmaken. Macron zei pas een nieuwe premier aan te wijzen als de partijen "enige tijd" hebben gehad om afspraken over samenwerking te maken.
Macron weigerde eerder deze week het ontslag van premier Gabriel Attal, een partijgenoot. De president vond dat Attal nog even moest aanblijven. Er stond nog geen voor de hand liggende vervanger klaar, omdat de parlementsverkiezingen hebben geleid tot een verdeeld parlement. Geen enkel politiek blok kreeg daar een duidelijke meerderheid. Het samenwerkingsverband van linkse oppositiepartijen bemachtigde de meeste zetels, maar heeft nog geen gezamenlijke kandidaat naar voren geschoven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geƫmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".
5 uur geledenEL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
6 uur geleden