Macron pleit voor 'Republikeins' blok in het parlement
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gepleit voor de vorming van een coalitie met een ruime meerderheid in het Franse parlement. Hij sprak in een open brief over een "Republikeins" blok, waarmee hij suggereert dat uiterst linkse en rechtse partijen daar geen deel van zouden mogen uitmaken. Macron zei pas een nieuwe premier aan te wijzen als de partijen "enige tijd" hebben gehad om afspraken over samenwerking te maken.
Macron weigerde eerder deze week het ontslag van premier Gabriel Attal, een partijgenoot. De president vond dat Attal nog even moest aanblijven. Er stond nog geen voor de hand liggende vervanger klaar, omdat de parlementsverkiezingen hebben geleid tot een verdeeld parlement. Geen enkel politiek blok kreeg daar een duidelijke meerderheid. Het samenwerkingsverband van linkse oppositiepartijen bemachtigde de meeste zetels, maar heeft nog geen gezamenlijke kandidaat naar voren geschoven.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
7 uur geleden