Macron pleit voor intensieve dialoog met Moskou
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op de veiligheidsconferentie in München gepleit voor een intensieve dialoog met Rusland. Volgens Macron heeft de afwijzende Europese politiek van de afgelopen jaren richting Moskou niets opgeleverd en wil niemand Rusland direct confronteren. De enige optie is volgens hem daarom een dialoog om de verschillen te overbruggen.
"Ik hoor de afwijzing van al onze partners, ik ben niet gek. Maar ik weet dat afwijzend en zwak zijn niet een politiek is, maar een volstrekt inefficiënt systeem", zei Macron op de conferentie, waar tal van ministers van Buitenlandse Zaken bij elkaar zijn om te praten over veiligheidskwesties.
"Het alternatief is om eisen te stellen en weer een strategische dialoog te openen, want we praten tegenwoordig steeds minder, de conflicten stapelen zich op en we slagen er niet in ze op te lossen."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.
3 uur geleden