Macron pleit voor intensieve dialoog met Moskou
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op de veiligheidsconferentie in München gepleit voor een intensieve dialoog met Rusland. Volgens Macron heeft de afwijzende Europese politiek van de afgelopen jaren richting Moskou niets opgeleverd en wil niemand Rusland direct confronteren. De enige optie is volgens hem daarom een dialoog om de verschillen te overbruggen.
"Ik hoor de afwijzing van al onze partners, ik ben niet gek. Maar ik weet dat afwijzend en zwak zijn niet een politiek is, maar een volstrekt inefficiënt systeem", zei Macron op de conferentie, waar tal van ministers van Buitenlandse Zaken bij elkaar zijn om te praten over veiligheidskwesties.
"Het alternatief is om eisen te stellen en weer een strategische dialoog te openen, want we praten tegenwoordig steeds minder, de conflicten stapelen zich op en we slagen er niet in ze op te lossen."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft maandag de eerste ministers van zijn kabinet benoemd. De voormalige minister van Defensie John Healey wordt minister van Financiën en Ed Miliband wordt minister van Buitenlandse Zaken, maakte de regering bekend.
12 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse oud-schaakster Judit Polgár heeft het aanbod afgewezen om president van haar land te worden. Premier Péter Magyar maakte zondag bekend Polgár te hebben voorgedragen voor de vooral ceremoniële functie.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump benadrukt op zijn Truth Social dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet zal worden opgepakt tijdens zijn verblijf in de Verenigde Staten. Hiermee verwijst hij naar uitspraken van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani. Die zei afgelopen weekend juist te kijken of het mogelijk is Netanyahu te arresteren.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft telefoongegevens opgeëist van verschillende journalisten van The New York Times en hun familieleden. Dat is volgens de krant om erachter te komen welke bronnen informatie hebben gelekt voor artikelen rond de veiligheid van de nieuwe Air Force One van president Donald Trump.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot zegt dat twee Franse ambassademedewerkers zondagavond in Iran zijn vastgehouden door de Iraanse veiligheidsdiensten. Een van hen zou daarbij fysiek zijn mishandeld. Barrot noemt het "een flagrante schending van hun diplomatieke immuniteit".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie in New York heeft een man gearresteerd die maandag een brandbom heeft afgestoken voor een gebouw van de federale overheid. Onder meer het lokale kantoor van de immigratiedienst ICE is er gevestigd. Volgens ABC News is de verdachte vermoedelijk een demonstrant met een "verleden van anti-ICE-activiteiten".
2 uur geleden