Macron pleit voor intensieve dialoog met Moskou
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op de veiligheidsconferentie in München gepleit voor een intensieve dialoog met Rusland. Volgens Macron heeft de afwijzende Europese politiek van de afgelopen jaren richting Moskou niets opgeleverd en wil niemand Rusland direct confronteren. De enige optie is volgens hem daarom een dialoog om de verschillen te overbruggen.
"Ik hoor de afwijzing van al onze partners, ik ben niet gek. Maar ik weet dat afwijzend en zwak zijn niet een politiek is, maar een volstrekt inefficiënt systeem", zei Macron op de conferentie, waar tal van ministers van Buitenlandse Zaken bij elkaar zijn om te praten over veiligheidskwesties.
"Het alternatief is om eisen te stellen en weer een strategische dialoog te openen, want we praten tegenwoordig steeds minder, de conflicten stapelen zich op en we slagen er niet in ze op te lossen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft tijdens zijn toespraak voor de Verenigde Naties gezegd dat zijn land de afgelopen zeven maanden "slachtoffer van terrorisme" is geweest. De Amerikaanse president Donald Trump sprak dinsdag over Iraanse "terreur", maar volgens Pezeshkian is het juist andersom.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa heeft in zijn bijdrage aan het plenair debat van de Algemene Vergadering van de VN herhaald dat de door Israël bezette Golanhoogten Syrisch zijn en blijven. De omstreden landsdelen, grenzend aan het noorden van Israël, worden al decennia door Israël geclaimd en gelden vandaag de dag als Israëlische bufferzone.
3 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/AFP) - Spanningen in het noorden van Ethiopië zijn opnieuw uitgemond in geweld. Rebellen uit de regio Tigray hebben aanvallen uitgevoerd op de aangrenzende regio Afar en de controle over luchthavens overgenomen.
4 uur geleden