Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron palmt linkse kiezers in met 'groene' beloftes

Macron palmt linkse kiezers in met 'groene' beloftes

MARSEILLE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het milieu centraal gesteld in zijn regeringsbeleid als hij volgende week wordt herkozen. Hij deed dat zaterdag tijdens een toespraak in Marseille, die op het lijf geschreven was van jonge en groengezinde kiezers.

"Ik hoor de ongerustheid die heerst onder veel jongeren. Ik zie jonge mensen, adolescenten, die bevreesd zijn voor de toekomst van onze planeet", aldus Macron in de Zuid-Franse havenstad. Hij zei dat een 'krachtige boodschap" is afgegeven in de eerste ronde van de verkiezingsstrijd op 10 april. Toen schaarden bijna acht miljoen Franse stemgerechtigden zich achter de linkse kandidaat Jean-Luc Mélenchon en diens ecologisch sterke programma.

"Het is aan ons daarop te reageren en het is aan ons actie te ondernemen", vervolgde Macron. Hij zei Frankrijk tot "het eerste grote land dat afscheid neemt van gas, olie en kolen" te gaan maken. Om dat te realiseren krijgt zijn premier "ecologische planning" als belangrijkste taak.

Investeringen

De Franse president beloofde tevens investeringen in duurzame technologie, energiebesparende maatregelen voor woningen en in de productie van biologische voeding. Ook gaat hij de luchtvervuiling aanpakken en plastics voor eenmalig gebruik uitbannen.

Hoewel de voorsprong van Macron op zijn rivaal Marine Le Pen in de eerste ronde klein was en een spannend vervolg werd voorspeld, lijkt hij wat uit te lopen nu zijn campagne op stoom begint te komen. Volgens een peiling van onderzoeksbureau Ipsos Sopra/Steria zou Macron momenteel kunnen rekenen op 55,5 procent van de stemmen tegen Le Pen 44,5.

Meer uit Buitenland

Bahrein en Koeweit melden nieuwe aanvallen

MANAMA (ANP/AFP) - Bahrein en Koeweit hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. In de Bahreinse hoofdstad Manama klonken explosies terwijl het luchtalarm afging.

46 minuten geleden
Iran: ondanks aanvallen nog wel diplomatiek contact

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Dodental aanval op vrachtschip bij Odesa opgelopen

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.

2 uur geleden
Duizenden in India op de been voor 'kakkerlakkenprotest'

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.

3 uur geleden
Kind overleden tijdens WK-festiviteiten in Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Trump: nieuwe Air Force One krijgt upgrades

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.

4 uur geleden
Brand op schip in Straat van Hormuz voor de kust van Oman

KUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.

6 uur geleden