Macron overweegt voedselbonnen voor arme Fransen
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron overweegt arme huishoudens voedselbonnen te verstrekken om ze te compenseren voor de hogere voedselprijzen. Die zijn sinds de Russische aanval op Oekraïne fors gestegen, evenals de kosten van energie. Macron, die campagne voert voor een tweede termijn als staatshoofd, had het dinsdag op de radio over "speciale cheques" voor mensen die moeite hebben het hoofd financieel boven water te houden.
Rusland en Oekraïne behoren tot ’s werelds grootste producent van graan, tarwe en andere gewassen. Door de oorlog en vanwege sancties tegen Rusland kan er minder worden geëxporteerd. Macron denkt in navolging van VN-topman António Guterres dat dat in combinatie met de hogere energieprijzen tot een mondiale voedselcrisis zal leiden.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
23 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
5 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
13 uur geleden