Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron ontvangt koning Charles voor staatsdiner, met Mick Jagger

Macron ontvangt koning Charles voor staatsdiner, met Mick Jagger

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron houdt in het paleis van Versailles een staatsdiner voor de Britse koning Charles. Die brengt een driedaags bezoek aan Frankrijk met koningin Camilla. Macron en zijn echtgenote Brigitte ontvingen het koninklijk paar buiten de voormalige koninklijke residentie.

De staatshoofden krijgen tijdens het diner delicatessen voorgezet als blauwe kreeft en Franse en Britse kazen. Op de gastenlijst staan ook bekende namen als zanger Mick Jagger, acteur Hugh Grant en miljardair Bernard Arnault. Hij behoort tot de rijkste mensen ter wereld en heeft volgens sommige berichten later ook een persoonlijke ontmoeting met Charles.

Het staatsbezoek van de Britse koning, die vloeiend Frans spreekt, zou eigenlijk in maart plaatsvinden. Het moest toen worden uitgesteld vanwege de gewelddadige protesten in Frankrijk. Die hingen samen met hervormingen van het pensioenstelsel.

Arc de Triomphe

Charles arriveerde woensdag alsnog in Parijs. Hij bezocht daar de Arc de Triomphe om militairen te herdenken die sneuvelden tijdens de wereldoorlogen. De vorst reed later met Macron door de straten. Ze zwaaiden staand in een auto door een open dakraam naar de menigte.

De staatshoofden spraken elkaar later in het kantoor van Macron in het Élysée-paleis. Hoewel Charles in eigen land als koning alleen een ceremoniële rol heeft, stonden volgens Franse functionarissen wel degelijk serieuze onderwerpen op de agenda. Er waren discussies verwacht over de oorlog in Oekraïne, klimaatverandering en de recente staatsgrepen in Afrika.

Programma donderdag

Charles, Macron en hun echtgenotes brengen donderdag een bezoek aan de Notre-Dame, de kathedraal die in 2019 zware schade opliep door een brand. De Britse koning spreekt dan ook het Franse parlement toe. Op vrijdag staat een bezoek aan de stad Bordeaux gepland.

Meer uit Buitenland

Europese Commissie stopt directe betaling 14 miljoen euro Israël

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie gaat 14 miljoen euro die het direct zou uitkeren aan Israël, niet meer betalen. Daarmee verduidelijkt een woordvoerder van de Europese Commissie de toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen eerder op woensdag, waarin ze zei dat de Commissie alle directe steun en betalingen aan Israël opschort.

1 uur geleden
Israëlische aanval op ministerie in de hoofdstad van Jemen

SANAA (ANP/RTR) - Een Israëlische luchtaanval heeft het ministerie van Defensie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa getroffen, meldt persbureau Reuters op basis van Jemenitische overheidsbronnen. Boven de inslagpunten zou rook opstijgen. Er zouden vijf explosies zijn geweest. Volgens een eerste telling van het Jemenitische ministerie van Volksgezondheid zijn er negen doden gevallen en 118 mensen gewond geraakt.

1 uur geleden
Meer dan 13.000 gevangenen ontsnapt tijdens Nepalese protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - Tijdens de protesten in Nepal zijn door het hele land meer dan 13.500 gevangenen ontsnapt, volgens een woordvoerder van de politie. Ook zouden er drie politiemensen zijn omgekomen.

1 uur geleden
Grote betoging van 'Bloquons tout' verwacht in centrum Parijs

PARIJS (ANP) - Op het Place du Châtelet in het centrum van Parijs verzamelen zich volgens media veel mensen voor een demonstratie van de protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles). Onder de aanwezigen is de leider van een grote links-radicale partij Jean-Luc Mélenchon.

2 uur geleden
Defensieminister VS belt met Chinese ambtgenoot over spanningen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft met zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun gebeld. Ze hebben het onder meer gehad over Taiwan en de spanningen op de Zuid-Chinese Zee. Dong waarschuwde de Amerikanen dat het "zinloos" is om te proberen China in bedwang te houden.

3 uur geleden
VS na drones in Polen: we verdedigen elke centimeter NAVO-gebied

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-bondgenoten kunnen ook nu Russische drones Polen zijn binnengevlogen rekenen op de Verenigde Staten, verzekert de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. "We zullen iedere inch van het NAVO-grondgebied verdedigen", zei hij op X.

3 uur geleden
Duitse minister stelt dat drones op Polen gericht waren

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius meent dat de drones die het Poolse luchtruim binnenvlogen doelbewust koers zetten naar Polen. Ze waren niet gericht op Oekraïne. Als dat zo was, hadden ze die route niet gevolgd, aldus de bewindsman.

4 uur geleden