Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

MINSK (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag in de Litouwse hoofdstad Vilnius een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja. Macrons kantoor maakte dat maandag bekend. Tichanovskaja vroeg Macron eerder op de dag te bemiddelen in het conflict in Wit-Rusland. Zij hoopt dat Macron samen met de Russische president Vladimir Poetin een dialoog kan beginnen om tot een oplossing te komen.

In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen president Aleksandr Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag dat Loekasjenko moet aftreden.

De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.

"Macron is een van de sterkste wereldleiders, dus hij zou een goede bemiddelaar zijn. Misschien kan hij Poetin overhalen om deel te nemen aan de bemiddeling", aldus Tichanovskaja. De oppositieleider is haar land ontvlucht en uitgeweken naar Vilnius, waar Macron maandag arriveert.

Meer uit Buitenland

Veel gewonden bij brand op camping en vakantieoord aan Gardameer

PESCHIERA DEL GARDA (ANP/DPA) - Bij een grote brand op een camping aan de zuidelijke oever van het Gardameer zijn zeker 24 gewonden gevallen die naar een ziekenhuis moesten. Een van hen verkeert volgens Italiaanse media in kritieke toestand. Over de identiteit of nationaliteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.

23 minuten geleden
Merz bezoekt Kyiv met Duitse defensiebedrijven

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven die samen met Oekraïne werken aan onder meer de productie van raketten en drones.

3 uur geleden
Pro-Oekraïense partij boekt ruime verkiezingszege in Letland

RIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.

3 uur geleden
Recordregen en overstromingen treffen Catalonië

BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.

4 uur geleden
Cornell belooft maatregelen na ophef over verkrachtingszaak

ITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.

4 uur geleden
Jemenitische regeringstroepen vallen Houthi's aan

SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.

10 uur geleden
VS zetten twee leden Iraanse VN-delegatie uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

10 uur geleden