Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

MINSK (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag in de Litouwse hoofdstad Vilnius een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja. Macrons kantoor maakte dat maandag bekend. Tichanovskaja vroeg Macron eerder op de dag te bemiddelen in het conflict in Wit-Rusland. Zij hoopt dat Macron samen met de Russische president Vladimir Poetin een dialoog kan beginnen om tot een oplossing te komen.

In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen president Aleksandr Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag dat Loekasjenko moet aftreden.

De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.

"Macron is een van de sterkste wereldleiders, dus hij zou een goede bemiddelaar zijn. Misschien kan hij Poetin overhalen om deel te nemen aan de bemiddeling", aldus Tichanovskaja. De oppositieleider is haar land ontvlucht en uitgeweken naar Vilnius, waar Macron maandag arriveert.

Meer uit Buitenland

Tweede verdachte vrijgelaten na aanslag bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte van de aanslag in Berlijn vrijgelaten, meldden Duitse media. Volgens Bild kreeg de politie de tip dat er naast de vermoedelijke aanvaller nog iemand anders in de vluchtauto zat.

37 minuten geleden
Zelensky na ontslag minister: we hebben meer nodig dan drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat oorlogen niet alleen met drones worden gewonnen. Hij reageerde daarmee in een uitgebreid interview met Sky News op het ontslag van zijn populaire defensieminister Mychajlo Fedorov, die bekendstond als groot voorstander van de droneoorlogvoering.

43 minuten geleden
Oproep Franse overheid: ga niet naar Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - De Franse overheid roept mensen op niet naar het zuidwestelijke departement Gironde te gaan, waar Bordeaux ligt. Dat is vanwege de grote bosbrand die er momenteel woedt. Eerder riep de prefectuur zelf ook al op om weg te blijven.

1 uur geleden
Veroordeling oud-president kan partij Zuid-Korea miljoenen kosten

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in Zuid-Korea veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf voor het verspreiden van onjuiste informatie tijdens zijn verkiezingscampagne. De politicus heeft in een andere zaak al levenslang opgelegd gekregen, maar de nieuwe veroordeling kan voor zijn partij nog grote financiële gevolgen hebben.

1 uur geleden
Politie zoekt naar tweede verdachte na schietpartij Seattle

SEATTLE (ANP) - De Amerikaanse politie is op zoek naar een tweede verdachte die betrokken zou zijn bij een schietpartij in Seattle. Dat meldt een lokale politiechef. Bij de schietpartij vielen drie doden en vier gewonden. Een eerste verdachte werd eerder al opgepakt.

1 uur geleden
Eerste geëvacueerden bosbrand bij Madrid mogen terug

MADRID (ANP/AFP) - Een deel van de om bosbranden geëvacueerde mensen in de buurt van Madrid, mag terugkeren, meldden de Spaanse autoriteiten. Het gaat om bijna 5000 mensen die op een camping stonden ten westen van Madrid en bewoners van een verzorgingstehuis die tijdelijk in een school verbleven.

2 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij schietpartij in Seattle

SEATTLE (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Seattle zijn meerdere slachtoffers gevallen. Dat meldt de politie van de stad op X. Het incident vond plaats in het Seattle Center vlak bij de beroemde Space Needle.

2 uur geleden