Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

Macron ontmoet Wit-Russische oppositieleider in Litouwen

MINSK (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag in de Litouwse hoofdstad Vilnius een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja. Macrons kantoor maakte dat maandag bekend. Tichanovskaja vroeg Macron eerder op de dag te bemiddelen in het conflict in Wit-Rusland. Zij hoopt dat Macron samen met de Russische president Vladimir Poetin een dialoog kan beginnen om tot een oplossing te komen.

In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen president Aleksandr Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag dat Loekasjenko moet aftreden.

De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.

"Macron is een van de sterkste wereldleiders, dus hij zou een goede bemiddelaar zijn. Misschien kan hij Poetin overhalen om deel te nemen aan de bemiddeling", aldus Tichanovskaja. De oppositieleider is haar land ontvlucht en uitgeweken naar Vilnius, waar Macron maandag arriveert.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Moskou

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

1 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

5 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

5 uur geleden
Pools parlement stemt voor versoepeling abortuswet

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.

6 uur geleden
Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

6 uur geleden
Italië scherpt wet tegen rellen aan na gewelddadig weekend Milaan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.

6 uur geleden
Eerste ebolabesmetting vastgesteld in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.

7 uur geleden