Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron onthult stimuleringsplan van 100 miljard euro

Macron onthult stimuleringsplan van 100 miljard euro

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn stimuleringsplan met een omvang van 100 miljard euro voor de economie van Frankrijk onthuld, met een omvang van 100 miljard euro. Het plan omvat bijvoorbeeld loonsubsidies, belastingverlagingen voor bedrijven en financiering voor milieuprojecten en groene technologie.

Het geld is vooral bedoeld om de economie op de langere termijn te stimuleren en ook verder te helpen om uit de coronacrisis te komen. Macron hoopt de economie te transformeren en de werkloosheid terug te dringen met deze plannen in aanloop naar de presidentsverkiezingen in april 2022.

Er wordt onder meer geïnvesteerd in het omscholen van mensen die werkloos zijn en bonussen voor bedrijven als zij jonge mensen in dienst nemen. Daarnaast worden middelen vrijgemaakt voor schonere vormen van transport, met name op het spoor, en renovaties om gebouwen meer energie-efficiënt te maken. Ook wordt bijvoorbeeld geld uitgetrokken voor energieprojecten met waterstof.

De Franse regering denkt dat door het stimuleringsplan de economie in 2022 weer op het niveau van 2019 zal zijn. Dit jaar zal naar verwachting sprake zijn van een krimp met circa 11 procent vanwege het coronavirus en de strenge lockdownmaatregelen tegen de uitbraak.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: met contactgroep praten over meer militaire steun

KYIV (ANP) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) zijn van plan volgende week bij elkaar te komen om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.

2 uur geleden
Duitse Isar doet tweede testvlucht met raket vanuit Noorwegen

ANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.

2 uur geleden
Kremlin: gesprekken met gezanten VS 'buitengewoon openhartig'

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.

3 uur geleden
Prins William vertegenwoordigt Charles bij uitvaart koning Harald

LONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

12 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

12 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

14 uur geleden