Macron onthult stimuleringsplan van 100 miljard euro
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn stimuleringsplan met een omvang van 100 miljard euro voor de economie van Frankrijk onthuld, met een omvang van 100 miljard euro. Het plan omvat bijvoorbeeld loonsubsidies, belastingverlagingen voor bedrijven en financiering voor milieuprojecten en groene technologie.
Het geld is vooral bedoeld om de economie op de langere termijn te stimuleren en ook verder te helpen om uit de coronacrisis te komen. Macron hoopt de economie te transformeren en de werkloosheid terug te dringen met deze plannen in aanloop naar de presidentsverkiezingen in april 2022.
Er wordt onder meer geïnvesteerd in het omscholen van mensen die werkloos zijn en bonussen voor bedrijven als zij jonge mensen in dienst nemen. Daarnaast worden middelen vrijgemaakt voor schonere vormen van transport, met name op het spoor, en renovaties om gebouwen meer energie-efficiënt te maken. Ook wordt bijvoorbeeld geld uitgetrokken voor energieprojecten met waterstof.
De Franse regering denkt dat door het stimuleringsplan de economie in 2022 weer op het niveau van 2019 zal zijn. Dit jaar zal naar verwachting sprake zijn van een krimp met circa 11 procent vanwege het coronavirus en de strenge lockdownmaatregelen tegen de uitbraak.
Meer uit Buitenland
WEDELA (ANP/AFP/RTR) - De politie in Zuid-Afrika is bezig met een klopjacht, na een dodelijke schietpartij in een café ten westen van Johannesburg. Gewapende mannen met geweren openden zaterdagavond het vuur op een groep. Hierbij kwamen zeventien mensen om het leven, vijftien mensen raakten gewond.
32 minuten geledenWHELFORD (ANP) - De antiterrorisme-eenheid van de Britse politie leidt het onderzoek naar het incident bij vliegbasis RAF Fairford, meldt de BBC. Eerder op zondag werd er een "groot incident" uitgeroepen door de politie, zonder details wat dit precies inhoudt. Meerdere mannen zijn opgepakt en de explosievenopruimingsdienst onderzoekt auto's ter plaatse.
1 uur geledenBERTEM (ANP/BELGA) - In het Belgische Bertem is een kind van 1,5 jaar overleden, nadat ze een hele dag was achtergelaten in een auto. Een van de ouders zou het meisje naar de kinderopvang brengen, maar was dat vergeten.
1 uur geledenPORTADOWN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zich in de Noord-Ierse stad Portadown verzameld om een pro-Britse protestantse mars tegen te houden. Een rechter had besloten dat de omstreden mars van de Oranjeorde zondagochtend voor het eerst in 28 jaar door de katholieke wijk rond Garvaghy Road mocht trekken.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Honderden mensen hebben zaterdag op zondag de nacht doorgebracht op een plein in het centrum van Madrid. Ze hebben tenten neergezet en eisen betere bescherming voor huurders, naar aanleiding van de veelbesproken uithuiszetting van een 87-jarige vrouw.
2 uur geledenWHELFORD (ANP/RTR) - Er zijn meerdere mannen gearresteerd bij de door Amerikanen gebruikte vliegbasis RAF Fairford in het Verenigd Koninkrijk, voor het overtreden van de explosievenwet. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Sky News. Er is sprake van een "groot incident" en omwonenden worden geëvacueerd naar een recreatiecentrum in de buurt. De explosievendienst van de krijgsmacht onderzoekt een aantal voertuigen.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.
6 uur geleden