Macron: olympische ballon elke zomer in Parijs tot Spelen van LA
PARIJS (ANP/AFP) - De ballon die afgelopen zomer in Parijs de olympische vlam droeg, keert de komende zomers terug, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Hij schrijft dat de ballon elke zomer te zien zal zijn, tot de volgende Olympische Spelen in 2028 worden gehouden in Los Angeles.
De ballon steeg tijdens het grote sportevenement elke avond op in de buurt van de Tuilerieën en museum het Louvre. Het was voor het eerst dat de olympische vlam, die niet echt een vlam was maar gecreëerd werd met lichten, niet in het stadion brandde, maar ergens anders in de stad. Dat zorgde ervoor dat er elke avond honderden toeristen kwamen kijken naar het opstijgen van de ballon.
De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, zei al snel na afloop van de Spelen dat ze de ballon met het vuur wilde behouden voor de stad. De ontwerper van de ballon, Mathieu Lehanneur, gaf aan dat hij het een eer zou vinden als zijn constructie permanent wordt toegevoegd aan de skyline van Parijs.
Hidalgo was ook van plan om de olympische ringen op de Eiffeltoren te behouden, maar dat plan stuitte op veel kritiek. Nazaten van ontwerper Gustave Eiffel noemden het plan "ongepast" en politici spraken van een fout. Eind september werden de ringen verwijderd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
7 uur geleden