Macron: olympische ballon elke zomer in Parijs tot Spelen van LA
PARIJS (ANP/AFP) - De ballon die afgelopen zomer in Parijs de olympische vlam droeg, keert de komende zomers terug, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Hij schrijft dat de ballon elke zomer te zien zal zijn, tot de volgende Olympische Spelen in 2028 worden gehouden in Los Angeles.
De ballon steeg tijdens het grote sportevenement elke avond op in de buurt van de Tuilerieën en museum het Louvre. Het was voor het eerst dat de olympische vlam, die niet echt een vlam was maar gecreëerd werd met lichten, niet in het stadion brandde, maar ergens anders in de stad. Dat zorgde ervoor dat er elke avond honderden toeristen kwamen kijken naar het opstijgen van de ballon.
De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, zei al snel na afloop van de Spelen dat ze de ballon met het vuur wilde behouden voor de stad. De ontwerper van de ballon, Mathieu Lehanneur, gaf aan dat hij het een eer zou vinden als zijn constructie permanent wordt toegevoegd aan de skyline van Parijs.
Hidalgo was ook van plan om de olympische ringen op de Eiffeltoren te behouden, maar dat plan stuitte op veel kritiek. Nazaten van ontwerper Gustave Eiffel noemden het plan "ongepast" en politici spraken van een fout. Eind september werden de ringen verwijderd.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
44 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
46 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
1 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
2 uur geleden