Macron: olympische ballon elke zomer in Parijs tot Spelen van LA
PARIJS (ANP/AFP) - De ballon die afgelopen zomer in Parijs de olympische vlam droeg, keert de komende zomers terug, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Hij schrijft dat de ballon elke zomer te zien zal zijn, tot de volgende Olympische Spelen in 2028 worden gehouden in Los Angeles.
De ballon steeg tijdens het grote sportevenement elke avond op in de buurt van de Tuilerieën en museum het Louvre. Het was voor het eerst dat de olympische vlam, die niet echt een vlam was maar gecreëerd werd met lichten, niet in het stadion brandde, maar ergens anders in de stad. Dat zorgde ervoor dat er elke avond honderden toeristen kwamen kijken naar het opstijgen van de ballon.
De burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, zei al snel na afloop van de Spelen dat ze de ballon met het vuur wilde behouden voor de stad. De ontwerper van de ballon, Mathieu Lehanneur, gaf aan dat hij het een eer zou vinden als zijn constructie permanent wordt toegevoegd aan de skyline van Parijs.
Hidalgo was ook van plan om de olympische ringen op de Eiffeltoren te behouden, maar dat plan stuitte op veel kritiek. Nazaten van ontwerper Gustave Eiffel noemden het plan "ongepast" en politici spraken van een fout. Eind september werden de ringen verwijderd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
10 uur geleden